உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • লগে–ভাগে এসাঁজ খোৱাৰ হেঁপাহ, একঁকাল পানীত নামি চাৰিপুনীয়া বিলত মাছ ধৰিলে বিধায়িকা আঙুৰলতা ডেকাই

    লগে–ভাগে এসাঁজ খোৱাৰ হেঁপাহ, একঁকাল পানীত নামি চাৰিপুনীয়া বিলত মাছ ধৰিলে বিধায়িকা আঙুৰলতা ডেকাই

    ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তুৰ লগতে বটদ্ৰৱাৰ বিধায়িকা আঙুৰলতায়ো সমষ্টিটোৰ চাৰিপুনীয়া বিলত স্থানীয় মহিলাৰ সৈতে বিহু নাচি মাছ ধৰি আনন্দত মতলীয়া হৈ পৰে।

    ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তুৰ লগতে বটদ্ৰৱাৰ বিধায়িকা আঙুৰলতায়ো সমষ্টিটোৰ চাৰিপুনীয়া বিলত স্থানীয় মহিলাৰ সৈতে বিহু নাচি মাছ ধৰি আনন্দত মতলীয়া হৈ পৰে।

    ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তুৰ লগতে বটদ্ৰৱাৰ বিধায়িকা আঙুৰলতায়ো সমষ্টিটোৰ চাৰিপুনীয়া বিলত স্থানীয় মহিলাৰ সৈতে বিহু নাচি মাছ ধৰি আনন্দত মতলীয়া হৈ পৰে।

    • Share this:
    উৰুকাৰ সামূহিক মৎস্য চিকাৰ কৰাৰ যি ঐতিহ্যময় পৰম্পৰা আছিল সেই গ্ৰাম্য জীৱনৰ চহকী পৰম্পৰাক জীপাল কৰি আজি হাতে হাতে পল’, জাকৈ-খালৈ লৈ নাৱত উঠি চাৰিপুনীয়া বিলত মাছ ধৰিবলৈ লাগিল বিধায়িকা আঙুৰলতা ডেকা। ৰৌ-মিৰিকা-চিতল মাছ ধৰি উৎফুল্লিত বিধায়িকা আঙুৰলতাই বটদ্ৰৱাৰ মহিলাসকলৰ লগত একেলগে গালে বিহু। অসমৰ থলুৱা সংস্কৃতিৰ অজানা কথাবোৰ স্বচক্ষে প্ৰত্যক্ষ কৰি অসমৰ  গ্ৰাম্যজীৱনৰ জীৱন যাত্ৰাক লগত ভোগৰ উৎসৱ ভোগালীৰ উৰুকাৰ প্ৰস্তুতিত ব্যস্ত হৈ পৰিল বিধায়িকা আঙুৰলতা ৷

    চাৰিপুনীয়া বিলত স্থানীয় লোকৰ সৈতে পল’, জাকৈ, খালৈ লৈ মাছ ধৰাত ব্যস্ত হৈ পৰে বিধায়িকাগৰাকী। ভিন্ন সময়ত ভিন্ন ৰূপত সততে দেখা যায়  বিধায়িকা আঙুৰলতা ডেকাক। বিশেষকৈ গ্ৰামাঞ্চলৰ চহা জীৱনৰ লগত এক সম্পৰ্ক ৰাখিব বিচাৰে বিধায়িকাগৰাকীয়ে।

    আজি ভোগালীৰ উৰুকা। ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তুৰ লগতে বটদ্ৰৱাৰ বিধায়িকা আঙুৰলতায়ো সমষ্টিটোৰ চাৰিপুনীয়া বিলত স্থানীয় মহিলাৰ সৈতে বিহু নাচি মাছ ধৰি আনন্দত মতলীয়া হৈ পৰে। অভিনেত্ৰী হিচাপে "বাকৰ পুতেক" নামৰ চলচ্চিত্ৰত পানীত নামি মাছ ধৰা অভিজ্ঞতাৰ লগতে আগতে গাঁৱত মাছ ধৰা অভ্যাস  থকাত মাছ ধৰাত বিশেষ অসুবিধা নাই হোৱা বুলিও ব্যক্ত কৰে বিধায়িকা গৰাকীয়ে।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: