உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালৰ কি গুণ ভাল লাগে আঙুৰলতাৰ? কিয় ভয় কৰে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক?

    মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালৰ কি গুণ ভাল লাগে আঙুৰলতাৰ? কিয় ভয় কৰে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক?

    আঙুৰলতা ডেকাৰে News18ৰ এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত বিজেপি প্ৰাৰ্থীগৰাকীৰ দাবী – মই নিশ্চিতভাৱে জয়ী হ’ম৷

    আঙুৰলতা ডেকাৰে News18ৰ এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত বিজেপি প্ৰাৰ্থীগৰাকীৰ দাবী – মই নিশ্চিতভাৱে জয়ী হ’ম৷

    আঙুৰলতা ডেকাৰে News18ৰ এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত বিজেপি প্ৰাৰ্থীগৰাকীৰ দাবী – মই নিশ্চিতভাৱে জয়ী হ’ম৷

    • Share this:
    নিৰ্বাচন চমু চাপিছে। ব্যস্ততা বৃদ্ধি পাইছে শাসক–বিৰোধীৰ দলীয় নেতা–কৰ্মীৰ৷ দিন–নিশা একাকাৰ কৰি ভোটৰ অংকত ব্যস্ত প্ৰতিগৰাকী প্ৰাৰ্থী৷ তাৰেই এগৰাকী বিজেপি তথা মিত্ৰজোঁটৰ বটদ্ৰৱা সমষ্টিৰ বৰ্তমানৰ বিধায়িকা তথা আগন্তুক নিৰ্বাচনৰ প্ৰাৰ্থী আঙুৰলতা ডেকা৷

    আঙুৰলতা ডেকাৰে News18ৰ এক বিশেষ সাক্ষাৎকাৰত বিজেপি প্ৰাৰ্থীগৰাকীৰ দাবী – মই নিশ্চিতভাৱে জয়ী হ’ম৷ শেহতীয়া সময়ছোৱাত সমষ্টিবাসী ৰাইজৰ হকে কৰা কাম আৰু উন্নয়নৰ স্বাৰ্থত ৰাইজে সিদ্ধান্ত ল’ব৷ অৱশ্যে সমষ্টিটোৰ বহুখিনি উন্নয়ন কৰিবলৈ এতিয়াও বাকী আছে বুলি উল্লেখ কৰে আঙুৰলতাই৷

    সমষ্টিটোত প্ৰতিদ্বন্দ্বী কংগ্ৰেছৰ প্ৰাৰ্থীগৰাকীৰ উদ্দেশ্যে আঙুৰলতাই কয়, ‘‘সমষ্টিটোত মহিলা প্ৰাৰ্থী আগবঢ়োৱাত মই সুখী৷ ৰাজনীতিত মহিলা আগবাঢ়ি আহিব লাগে৷ বিধানসভাৰ মজিয়াত নিজকে অকলশৰীয়া অনুভৱ হয়, কিয়নো মহিলাৰ সংখ্যা যথেষ্ট কম৷’’

    সাংস্কৃতিক ক্ষেত্ৰৰ পৰা ৰাজনীতিত ভৰি দিয়া আঙুৰলতাক সাংবাদিকৰ প্ৰশ্ন - আপোনাৰ প্ৰথম চিনাকী কি? আঙুৰলতাৰ উত্তৰ – শিল্পী৷ ৰাজনীতিৰ পথাৰত সাংস্কৃতিক জগতৰ কোন শিল্পীক প্ৰতিদ্বন্দ্বী বুলি ভাৱে বুলি সোধা প্ৰশ্নৰ উত্তৰত প্ৰস্তুতি পৰাশৰৰ নাম উল্লেখ কৰে বিধায়িকাগৰাকীয়ে৷

    ইফালে, ৰাজ্যৰ ৰাজনীতিত কাক আটাইতকৈ ভাল লাগে আৰু কিয় বুলি সোধা প্ৰশ্নত আঙুৰলতা ডেকাৰ উত্তৰ –‘‘মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল৷ মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে সুন্দৰকৈ পৰিধান কৰা সুন্দৰ সাজ–পোছাকে বিশেষ মৰ্যাদা বহন কৰে৷’’ অৱশ্যে দ্বিতীয় স্থানত ৰাখে পল্লৱ লোচন দাসক৷ সাংসদগৰাকীয়েও সুন্দৰকৈ সাজ–পোছাক পৰিধান কৰি নিজক আকৰ্ষণী কৰি ৰাখে বুলি কয়৷

    নিজেও সুন্দৰকৈ সাজ–পাৰ পৰিধান কৰি ভালপোৱা আঙুৰলতাৰ মতে প্ৰতিটো মূহুৰ্ত চিকচাক হৈ থাকিব লাগে৷ ভ্ৰাম্যমানত থকা সময়ৰে পৰা সাজ–পাৰত চখ থকা বুলি মন্তব্য আঙুৰলতাৰ৷ কথা প্ৰসংগতে আঙুৰলতাই কলে, ‘‘মোৰ নিজৰে প্ৰায় ৫ হাজাৰৰো অধিক মেখলা–চাদৰ আছে৷’’

    আনহাতে, ৰাজ্যৰ ৰাজনীতিৰ জলকীয়া কোন বুলি সোধা প্ৰশ্নৰ উত্তৰত আঙুৰলতাই ক’লে, হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা৷ বিগত পাঁচ বছৰে মন্ত্ৰীগৰাকীৰ তৰফৰ পৰা বহুখিনি শিকিব আৰু জানিব পৰা বুলি উল্লেখ কৰে৷ পিছে, বহু সময়ত হিমন্ত বিশ্বক ভয় কৰে আঙুৰলতাই৷ কিয়নো কথা ক’ব নাজানিলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই খং কৰে বুলি মন্তব্য৷ সেয়ে হিমন্তৰ পৰা বহুখিনি দূৰত থাকে আঙুৰলতা৷ পিছে, হিমন্তলৈ আঙুৰলতাৰ আহ্বান, হিমন্ত বিশ্বক অসমত প্ৰযোজন, অসমৰ উন্নয়নৰ বাবে মন্ত্ৰীগৰাকী অসমত থাকিব লাগিব৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: