মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»হাগ্ৰামা মহিলাৰী নেতৃত্বাধীন BPF দল বিজেপিত চামিল হ’লে UPPLৰ ক’বলগীয়া একো নাই, ক’লে ইউ জি ব্ৰহ্মই

হাগ্ৰামা মহিলাৰী নেতৃত্বাধীন BPF দল বিজেপিত চামিল হ’লে UPPLৰ ক’বলগীয়া একো নাই, ক’লে ইউ জি ব্ৰহ্মই

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 5, 2021, 2:40 PM IST
হাগ্ৰামা মহিলাৰী নেতৃত্বাধীন BPF দল বিজেপিত চামিল হ’লে UPPLৰ ক’বলগীয়া একো নাই, ক’লে ইউ জি ব্ৰহ্মই
ইউ জি ব্ৰহ্মই কয়, বিজেপি দলে এতিয়ালৈকে বিপিএফ দলক মিত্ৰজোঁটৰ সদস্য হিচাপে গ্ৰহণ কৰা নাই৷ হয়তো ভৱিষ্যতেও নকৰে৷

ইউ জি ব্ৰহ্মই কয়, বিজেপি দলে এতিয়ালৈকে বিপিএফ দলক মিত্ৰজোঁটৰ সদস্য হিচাপে গ্ৰহণ কৰা নাই৷ হয়তো ভৱিষ্যতেও নকৰে৷

  • Share this:
হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ নেতৃত্বাধীন বিপিএফ দল বিজেপি দলত বিলীন হৈ গ’লে ইউ পি পি এল দলৰ একো ক’বলগীয়া নাই৷ অৱশ্যে মিত্ৰদল হিচাপে ইউ পি পি এল বা অগপৰ সমৰ্থন অবিহনে হাগ্ৰামাক বিজেপি দলত চামিল নকৰে৷ সম্প্ৰতি বিটিআৰৰ ৰাজনৈতিক পট পৰিৱৰ্তনক লৈ চৰ্চা চলি থকাৰ সময়তে এই মন্তব্য কৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ মন্ত্ৰী তথা ইউ পি পি এল দলৰ প্ৰাক্তন সভাপতি ইউ জি ব্ৰহ্মই৷

বাক্সা জিলাৰ বিজেপি দলৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত এখন সভাত অংশ লৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ মন্ত্ৰী ইউ জি ব্ৰহ্মই কয়, বিজেপি দলে এতিয়ালৈকে বিপিএফ দলক মিত্ৰজোঁটৰ সদস্য হিচাপে গ্ৰহণ কৰা নাই৷ হয়তো ভৱিষ্যতেও নকৰে৷ যদিহে  বিপিএফ দলটো সম্পূৰ্ণৰূপে বিজেপিত চামিল হৈ যাব বিচাৰে তেন্তে তাত ইউ পি পি এল দল হিচাপে একো ক’বলগীয়া নাই৷ হাগ্ৰামা মহিলাৰীয়ে তেওঁলোকৰ ৰাজনৈতিক ভৱিষ্যত কিদৰে সুৰক্ষিত কৰে সেয়া তেওঁলোকৰ নিজৰ কথা৷

আনহাতে, উপ–নিৰ্বাচন সন্দৰ্ভতো গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য কৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে৷ তেওঁ কয় যে ইতিমধ্যে গোসাইগাঁও সমষ্টিটো ইউ পি পি এল দলক দিছে ৷ সেইদৰে তামুলপুৰ সমষ্টিটো ইউ পি পি এল দলে মিত্ৰজোঁটৰ হৈ প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিব৷

আনহাতে, বিটিচি পৰিষদৰ মিত্ৰদল জি এছ পি দলৰ সভাপতি তথা সাংসদ নৱ কুমাৰ শৰণীয়াৰ বৰ্তমানৰ ৰাজনৈতিক কুচকাৱাজ সন্দৰ্ভতো গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য কৰে মন্ত্ৰী ব্ৰহ্মই৷ তেওঁ কয় যে ৰাজনৈতিকভাৱে সাংসদ নৱ কুমাৰ শৰণীয়াই কিদৰে নিজৰ ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত কৰিব সেয়া তেওঁৰ বিষয়৷ কিন্তু বিটিচিত আমি মিত্ৰ হিচাপে আছো৷
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: September 5, 2021, 2:40 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি