আজমল মুখ্যমন্ত্ৰী হ’লে অসমীয়া শব্দটোৱে নাথাকিব, নতুন শব্দ আহিব – ক’লে মন্ত্ৰী পীযূষ হাজৰিকাই

News18 Assam | News18-Assam
Updated:August 21, 2020, 6:23 PM IST
আজমল মুখ্যমন্ত্ৰী হ’লে অসমীয়া শব্দটোৱে নাথাকিব, নতুন শব্দ আহিব – ক’লে মন্ত্ৰী পীযূষ হাজৰিকাই
২০২১ৰ নিৰ্বাচনত বৰ্তমানৰ কংগ্রেছৰ কেইবাজনো নেতা পৰাস্ত হোৱাৰ লগতে পূৰ্বতকৈ আসন কমিব কমিব বুলি মন্তব্য কৰে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।

২০২১ৰ নিৰ্বাচনত বৰ্তমানৰ কংগ্রেছৰ কেইবাজনো নেতা পৰাস্ত হোৱাৰ লগতে পূৰ্বতকৈ আসন কমিব কমিব বুলি মন্তব্য কৰে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।

  • Share this:
২০২১ বৰ্ষৰ নিৰ্বাচন চমু চাপি অহাৰ লগে লগে কোন দলে চৰকাৰ গঠন কৰিব, তাকে লৈ চলিছে ব্যাপক জল্পনা–কল্পনা। কংগ্ৰেছ আৰু এ আই ইউ ডি এফৰ মিত্রতাক লৈও চলিছে ব্যাপক চৰ্চা। এনে সময়তে কংগ্ৰেছ আৰু এ আই ইউ ডি এফৰ মিত্ৰতাক লৈ পুনৰ মুখ খুলিলে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ ঘনিষ্ঠ মন্ত্ৰী পীযূষ হাজৰিকাই। মিত্রতাৰ সম্পৰ্কত মন্ত্ৰীজনে কয় যে কংগ্ৰেছ আৰু এ আই ইউ ডি এফৰ মিত্রতাই ক্ষতি কৰিব অসমক। দুয়োটা দলৰ মাজত মিত্ৰতা হলে ৩০ বছৰৰ পিছত নাথাকিব অসমীয়া শব্দটো।

‘‘মিত্ৰতা হোৱাৰ পিছত বদৰুদ্দিন মুখ্যমন্ত্ৰী হ’লে অসমীয়া শব্দটোৱে নাইকিয়া হ’ব, অসমীয়াৰ স্থানত আহিব নতুন শব্দ। কংগ্ৰেছে হয় আজমলৰ বোকোচাত উঠি চৰকাৰ গঠন কৰিব লাগিব, নহয় আমাৰ মাজত সংঘাত কৰি চৰকাৰ গঠন কৰিব লাগিব। কিন্ত আমাৰ মাজত কোনো সংঘাত নহয়। আমি এইবাৰো চৰকাৰ গঠন কৰিম। বিজেপিয়ে কংগ্ৰেছ আৰু এ আই ইউ ডি এফৰ মিত্ৰতাক ভয় নকৰে।’’ – ক’লে মন্ত্ৰী পীযূষ হাজৰিকাই। আনহাতে, ২০২১ৰ নিৰ্বাচনত বৰ্তমানৰ কংগ্রেছৰ কেইবাজনো নেতা পৰাস্ত হোৱাৰ লগতে পূৰ্বতকৈ আসন কমিব কমিব বুলি মন্তব্য কৰে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: August 21, 2020, 6:23 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি