পলা ঐ পলা! প্ৰতিবাদকাৰী অহাৰ খবৰ পাই জংঘলৰ মাজে মাজে ফণীভূষণ চৌধুৰী

News18 Assam | News18-Assam
Updated:December 9, 2019, 9:26 PM IST
পলা ঐ পলা! প্ৰতিবাদকাৰী অহাৰ খবৰ পাই জংঘলৰ মাজে মাজে ফণীভূষণ চৌধুৰী
প্ৰতিবাদকাৰী আৰু ক’লা পতাকাৰ ভয়ত আধাতে সভাস্থলী এৰি পলালে যোগান মন্ত্ৰী ফণীভূষণ চৌধুৰী

প্ৰতিবাদকাৰী আৰু ক’লা পতাকাৰ ভয়ত আধাতে সভাস্থলী এৰি পলালে যোগান মন্ত্ৰী ফণীভূষণ চৌধুৰী

  • Share this:
কেব বিৰোধী প্ৰতিবাদত ভয়ত আতংকিত হৈছে অগপৰ মন্ত্ৰী বিধায়ক। য’লৈকে গৈছে তাতে পহু খেদা দিছে অগপৰ মন্ত্ৰী বিধায়কক। অসমবাসীৰ আবেগ অনুভূতিক জলাঞ্জলি দি, আঞ্চলিকতাবাদৰ পোছাক দলিয়াই বিজেপিৰ একান্ত অনুগত হৈ পৰা অগপ তিনি মন্ত্ৰী ক্ৰমে অতুল বৰা, কেশৱ মহন্ত আৰু ফণীভূষণ চৌধুৰীক এতিয়া বিশ্বাসঘাটক, অসমীয়া জাতীয় জীৱনৰ শত্ৰু আখ্যা দিছে অসমীয়া সমাজে।

বঙাইগাওঁৰ মানিকপুৰত এখন সভাত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ গৈছিল মন্ত্ৰী ফণীভূষণ। কিন্তু সভাত ভাষণ দি থকা অৱস্থাত ফণীভূষণ চৌধুৰীয়ে খবৰ লাভ কৰে যে, এক বৃহৎ কেব বিৰোধী প্ৰতিবাদী সমদল সভাখনৰ ফালে আহি আছে। লগে লগে ফণীভূষণে ভাষণ বন্ধ কৰি মূল পথ এৰি জংঘলৰ মাজেৰে পলায়ন কৰে। ক’লা পতাকা আৰু প্ৰতিবাদৰ ভয়ত মন্ত্ৰীৰ এনে অৱস্থা দেখি এতিয়া সমগ্ৰ বঙাইগাওঁতেই তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে।
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি