সংস্কৃত টোল–মাদ্ৰাছাক লৈ পুনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ, ক’লে – টোল আৰু মাদ্ৰাছা বন্ধ হ’ব কিন্তু...

News18 Assam | News18-Assam
Updated:March 12, 2020, 12:37 PM IST
সংস্কৃত টোল–মাদ্ৰাছাক লৈ পুনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ, ক’লে – টোল আৰু মাদ্ৰাছা বন্ধ হ’ব কিন্তু...
‘মোৰ মাই টোলসমূহ ঘূৰা নাই, টোলত কেনেকৈ শিক্ষা দিয়া হয় নাজানে।’ – হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা।

‘মোৰ মাই টোলসমূহ ঘূৰা নাই, টোলত কেনেকৈ শিক্ষা দিয়া হয় নাজানে।’ – হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা।

  • Share this:
সংস্কৃত টোল আৰু মাদ্ৰাছাক লৈ পুনৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ। মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয়, ‘‘সংস্কৃত টোল বন্ধ হ’ব কিন্তু সংস্কৃত শিক্ষা বন্ধ নহয়, হাইস্কুলত চলি থাকিব। মাদ্ৰাছাও হাইস্কুলত চলিব। চৰকাৰী খৰচত ধৰ্মৰ পাঠ হ’ব নোৱাৰে।১৫ আগষ্টৰ পৰা বন্ধ হ’ব মাদ্ৰাছা।’’

সংস্কৃত টোল আৰু মাদ্ৰাছা বন্ধ কৰাৰ সিদ্ধান্তক হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ মাতৃয়ে বিৰোধিতা কৰাক লৈ মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় – ‘মোৰ মাই টোলসমূহ ঘূৰা নাই, টোলত কেনেকৈ শিক্ষা দিয়া হয় নাজানে। ৰাজ্য চৰকাৰৰ এই সিদ্ধান্তৰ ফলত কোনো লোকৰ চাকৰি নাযায় বুলিও মন্তব্য কৰে শিক্ষা মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: March 12, 2020, 12:37 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading