'২১ৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে সম্ভৱ নহয় সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ! কিয় ক'লে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই?

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 10, 2020, 4:37 PM IST
'২১ৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে সম্ভৱ নহয় সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ! কিয় ক'লে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই?
মঙলবাৰে দেশৰ নিৰ্বাচন আয়ুক্তই ২০২১ৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে অৰ্থাৎ ২০২১ৰ মাৰ্চৰ ভিতৰত সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ হোৱাৰ ইংগিত দিছিল ৷

মঙলবাৰে দেশৰ নিৰ্বাচন আয়ুক্তই ২০২১ৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে অৰ্থাৎ ২০২১ৰ মাৰ্চৰ ভিতৰত সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ হোৱাৰ ইংগিত দিছিল ৷

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 10, 2020, 4:37 PM IST
  • Share this:
সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ কেতিয়া? ২০২১ৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে হ'ব নেকি সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ? শেহতীয়াকৈ এই প্ৰশ্নই খুলি খুলি খাইছে গৰিষ্ঠসংখ্যক ৰাজনৈতিক নেতাক৷ এই প্ৰশ্নই টোপনি কাঢ়ি নিছে বহু ৰথী-মহাৰথীৰ৷

মঙলবাৰে দেশৰ নিৰ্বাচন আয়ুক্তই ২০২১ৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে অৰ্থাৎ ২০২১ৰ মাৰ্চৰ ভিতৰত সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ হোৱাৰ ইংগিত দিছিল ৷ ইয়াৰ পিছতেই পুনৰ চৰ্চালৈ আহে বিষয়টো৷ ইয়াৰ মাজতে বৃহস্পতিবাৰে মুখ খুলিলে ৰাজ্যৰ বিত্ত তথা স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই৷

News18ৰ তৰফৰ পৰা কৰা এক প্ৰশ্নৰ উত্তৰত ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ক'লে- “২০২১ৰ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে সম্ভৱ নহয় সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ৷ সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণৰ বাবে প্ৰয়োজন আছে গাইড লাইনৰ সংশোধনৰ৷ সেয়া লোকসভাত সংশোধন হ'ব লাগিব৷”

এই কথা সদৰি কৰি ড০ শৰ্মাই পুনৰ ক'লে- “সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ ২০০১ৰ পৰিৱৰ্তে ২০১১ৰ লোকপিয়লৰ ভিত্তিত হ'ব৷ বৰ্তমান চলা প্ৰক্ৰিয়া কেৱল ছয় নং দফা কাৰ্যকৰীৰ অংশ৷”

উল্লেখযোগ্য যে সমষ্টি পুনঃনিৰ্ধাৰণ হ'লে বহু মন্ত্ৰী-বিধায়কে হেৰুৱাব নিজৰ সমষ্টি৷ যাক লৈ সন্দিহান গৰিষ্ঠসংখ্যক ৰাজনৈতিক নেতা৷
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: September 10, 2020, 4:37 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading