உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • ‘আমি কেতিয়াও চকু মুদি নাথাকো, কাকো ৰেহাই নিদিওঁ’ – পি এম কিষাণ নিধিৰ অনিয়মক লৈ পুনৰ সকীয়নি কৃষি মন্ত্ৰীৰ

    ‘আমি কেতিয়াও চকু মুদি নাথাকো, কাকো ৰেহাই নিদিওঁ’ – পি এম কিষাণ নিধিৰ অনিয়মক লৈ পুনৰ সকীয়নি কৃষি মন্ত্ৰীৰ

    ‘যদি প্ৰকৃত কৃষকে পোৱা নাই, যদি অনুপযুক্ত লোকে পাইছে, তেন্তে পি এম কিষাণ যোজনাৰ ধন ঘূৰাই দিব লাগিব৷’

    ‘যদি প্ৰকৃত কৃষকে পোৱা নাই, যদি অনুপযুক্ত লোকে পাইছে, তেন্তে পি এম কিষাণ যোজনাৰ ধন ঘূৰাই দিব লাগিব৷’

    ‘যদি প্ৰকৃত কৃষকে পোৱা নাই, যদি অনুপযুক্ত লোকে পাইছে, তেন্তে পি এম কিষাণ যোজনাৰ ধন ঘূৰাই দিব লাগিব৷’

    • Share this:
    বিগত কেইটামান দিনত পি এম কিষাণ যোজনাত ব্যাপক কেলেংকাৰী সংঘটিত হোৱাৰ তথ্য সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশ পোৱাৰ পিছত মুখ খুলিলে কৃষি তথা পশুপালন মন্ত্ৰী অতুল বৰাই৷ জনতা ভৱনত বৃহস্পতিবাৰে এক সংবাদমেল আয়োজন কৰি মন্ত্ৰী বৰাই ক'লে, “আমি কেতিয়াও চকু মুদি নাথাকো ৷ আমি কাকো ৰেহাই নিদিও, ইয়াত ৰাজনীতিৰ কথা নাই৷”

    “বিষয়টোক আমি গুৰুত্বসহকাৰে লৈছো৷ কৃষকৰ আয় দুগুণ কৰায়েই প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ মূল লক্ষ্য৷ NIC–এ গোটেই তদাৰকী কৰিছিল৷ গাইডলাইন বনাই দিছিল৷ এটা পৰিয়ালৰ পতি-পত্নী আৰু শিশুৰ মূৰব্বীজনে আঁচনি সুবিধা পাব৷ বাকী ভাই-ককাই কেইজন যদি কৃষক হয়, তেওঁলোকেও পাব”, ক'লে কৃষিমন্ত্ৰী বৰাই৷

    হিতাধিকাৰীৰ তালিকাত হিন্দু গাঁৱত মুছলমানৰ নাম, মুছলমানৰ গাঁৱত হিন্দুৰ নাম সোমোৱা সন্দৰ্ভত মন্ত্ৰী বৰাই খেলিমেলিবোৰ দূৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিম বুলি সংবাদমেলত ঘোষণা কৰে৷ লগতে ক'লে, “দিল্লীয়ে ৫% পৰিয়ালৰ ৰিভেৰিফিকেচন কৰিবলৈ কৈছিল৷ কিন্ত আমি এশ শতাংশই ৰিভেৰিফিকেচন কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰিছো৷ অসমেই এখন ৰাজ্য যি এশ শতাংশ ৰিভেৰিফিকেচনৰ ব্যৱস্থা কৰিছে৷”

    “যদি প্ৰকৃত কৃষকে পোৱা নাই, যদি অনুপযুক্ত লোকে পাইছে, তেন্তে পি এম কিষাণ যোজনাৰ ধন ঘূৰাই দিব লাগিব৷ পিএম কিষাণ যোজনাৰ সকলো হিতাধিকাৰীৰ তালিকা পুনৰ পৰীক্ষা কৰা হ'ব৷ এশ শতাংশ ৰিভেৰিফিকেচন হ'ব”, – সদৰি কৰে মন্ত্ৰী অতুল বৰাই৷

    ৰাজ্যত কৃষকৰ সংখ্যা বাঢ়িছে বুলি উল্লেখ কৰি মন্ত্ৰী বৰাই কয়, “৪৭৫ কোটি টকা লকডাউনৰ সময়ত কৃষকৰ একাউণ্টত সোমাইছে৷ কৃষকৰ উৎপাদন দুগুণলৈ বাঢ়িছে৷ কৃষক এইবাৰ উপকৃত হৈছে৷ মধ্যভোগী নোহোৱা হৈছে৷ কৃষকে উপযুক্ত মূল্যত উৎপাদিত সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰিছে৷ ৩২৪ কোটি টকাৰ শাক–পাচলি আমি ৰাজ্যৰ বাহিৰত বিক্ৰী কৰিছো৷”
    First published: