কোনে কোনে আত্মসাৎ কৰিলে কৃষকৰ ধন, ১৫ মে’ত ওলাব হিচাপ!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 6, 2020, 8:03 PM IST
কোনে কোনে আত্মসাৎ কৰিলে কৃষকৰ ধন, ১৫ মে’ত ওলাব হিচাপ!
পি এম কিষাণৰ আঁচনিৰ এনে ভয়ংকৰ দুৰ্নীতিৰ তথ্য৷ সবিস্তাৰে প্ৰকাশ পোৱা এনে দুৰ্নীতিৰ তথ্যৰ পাছতে কৃষি মন্ত্ৰী অতুল বৰাৰ তৎক্ষণিক সিদ্ধান্ত৷ তদন্ত হ’ব  পি এম কিষাণ আঁচনিৰ দুৰ্নীতিৰ৷

পি এম কিষাণৰ আঁচনিৰ এনে ভয়ংকৰ দুৰ্নীতিৰ তথ্য৷ সবিস্তাৰে প্ৰকাশ পোৱা এনে দুৰ্নীতিৰ তথ্যৰ পাছতে কৃষি মন্ত্ৰী অতুল বৰাৰ তৎক্ষণিক সিদ্ধান্ত৷ তদন্ত হ’ব  পি এম কিষাণ আঁচনিৰ দুৰ্নীতিৰ৷

  • Share this:
সমগ্ৰ বিশ্বত কোৰোণা মহামাৰীৰ আতংক৷ দীৰ্ঘদিনীয়া লকডাউন ব্যৱস্থা৷ জীৱন নচলা হৈছে সাধাৰণ কৃষকৰ৷ আৰু সেয়ে কৃষকক কিছু সকাহ প্ৰদান কৰাৰ লক্ষ্যৰ ৰাজ্যৰ কৃষি বিভাগৰ অভিনৱ পদক্ষেপ৷ প্ৰধান মন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি চমুকৈ পি এম কিষাণৰ তৰফৰ পৰা প্ৰতিগৰাকী কৃষকৰ একাউণ্টত ২ হাজাৰ টকাকৈ সাহায্য৷ চৰকাৰী এই নিৰ্দেশ ঠিকেই আছিল, কিন্তু ৰাজ্যৰ কৃষি বিভাগৰ জিলা তথা মহকুমা পৰ্যায়ৰ একাংশ কৰ্মচাৰীৰ নিজ স্বাৰ্থৰ বাবে প্ৰকৃত কৃষক বঞ্চিত হৈ নাম সোমাইছিল ব্যৱসায়ী, চাকৰিয়াল, আধ্যৱন্ত একাংশ লোক ৷ যিসকল কোনো কৃষক নহয় ৷ অথচ ৫০-৫০ৰ অংকত নিশাটোৰ ভিতৰতে নাম সুমুৱাই দিছিল দুৰ্নীতিগ্ৰস্ত কৃষি বিভাগৰ বিষয়া–কৰ্মচাৰীয়ে৷

এই কাৰ্যত সহযোগ অভিযোগ সন্দেহ পঞ্চায়তৰ সদস্য, সভাপতি, তথা সচিবৰ বিৰুদ্ধেও৷ News18 অসমত প্ৰকাশ পাইছিল ৰাজ্যত পি এম কিষাণৰ আঁচনিৰ এনে ভয়ংকৰ দুৰ্নীতিৰ তথ্য৷ সবিস্তাৰে প্ৰকাশ পোৱা এনে দুৰ্নীতিৰ তথ্যৰ পাছতে কৃষি মন্ত্ৰী অতুল বৰাৰ তৎক্ষণিক সিদ্ধান্ত৷ তদন্ত হ’ব  পি এম কিষাণ আঁচনিৰ দুৰ্নীতিৰ৷ প্ৰকৃত কৃষকক বঞ্চিত কৰি কোনেও তেজ শুহি খাব নোৱাৰে কৃষকৰ৷ যাৰ বাবে বিভাগৰ প্ৰধান সচিব ৰাজেশ প্ৰসাদ আৰু কৃষি বিভাগৰ সঞ্চালক মনোজ কুমাৰক তদন্তৰ নিৰ্দেশ দিয়ে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে৷ ১০ দিনৰ ভিতৰত তদন্তৰ প্ৰতিবেদন দাখিলৰ নিৰ্দেশ মন্ত্ৰীগৰাকীৰ৷ সেয়ে ১৫ মে’ত দাখিল কৰিবলগীয়া প্ৰতিবেদনত স্পষ্ট হ’ব কোনে কোনে আত্মসাৎ কৰিলে কৃষকৰ ধন।
First published: May 6, 2020, 8:03 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি