உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • প্ৰতিবাদ! খানাপাৰাত ন্যায় প্ৰাপ্তিৰ দাবীত ক্ষোভৰ বহিঃপ্ৰকাশ মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মীৰ

    প্ৰতিবাদ! খানাপাৰাত ন্যায় প্ৰাপ্তিৰ দাবীত ক্ষোভৰ বহিঃপ্ৰকাশ মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মীৰ

    প্ৰতিবাদকাৰীৰ দাবী অহা ২৪ ঘণ্টাত আলোচনা ইতিবাচক নহ'লে পুনৰ আন্দোলন কৰা হ'ব।

    প্ৰতিবাদকাৰীৰ দাবী অহা ২৪ ঘণ্টাত আলোচনা ইতিবাচক নহ'লে পুনৰ আন্দোলন কৰা হ'ব।

    প্ৰতিবাদকাৰীৰ দাবী অহা ২৪ ঘণ্টাত আলোচনা ইতিবাচক নহ'লে পুনৰ আন্দোলন কৰা হ'ব।

    • Share this:
    মাহিলি পাৰিশ্ৰমিক বৃদ্ধিৰ দাবীত মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মচাৰীৰ প্ৰতিবাদ খানাপাৰাত (Khanapara) ৷ মাহিলি ৯ হাজাৰ ৬ শ টকা পৰ্যন্ত দৰমহা প্ৰদানৰ দাবী তুলিছে মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মচাৰীয়ে ৷ মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মচাৰীৰ অভিযোগ  নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে প্ৰতিশ্ৰুতি প্ৰদান কৰা বিজেপি এতিয়া এইক্ষেত্ৰত নিমাত ৷ আনকি নিৰ্বাচনৰ সময়ত ৫০০ টকাকৈ বৃদ্ধি কৰা ধন শেহতীয়াকৈ প্ৰদান কৰা নাই কৰ্মচাৰীক ৷

    বিজেপি চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে শেহতীয়াকৈ প্ৰতিবাদ কৰাৰ কাৰণ এয়াই বুলি জানিবলৈ দিয়ে মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মচাৰীয়ে। উল্লেখ্য এদিন পূৰ্বে টেট উত্তীৰ্ণ শিক্ষক-কৰ্মচাৰীয়ে প্ৰতিবাদ কৰিছিল সৰ্বশিক্ষাৰ কাহিলিপাৰাস্থিত কাৰ্যালয়ৰ সন্মুখত ৷ ইয়াৰ এদিন পিছতে দ্বিতীয় দিনা মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মীয়ে প্ৰতিবাদ কৰে ৷

    মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মচাৰীয়েও (Mid-day meal workers) সৰ্বশিক্ষা অভিযান সঞ্চালকৰ কাৰ্যালয়লৈ আহি প্ৰতিবাদ কৰাৰ লক্ষ্য লৈছিল যদিও খানাপাৰাতে শ শ প্ৰতিবাদকাৰীক আবদ্ধ কৰে আৰক্ষীয়ে ৷  প্ৰতিবাদকাৰীসকলে কয় যে ১ হাজাৰ টকাৰে কিদৰে ভোৰণ পোষণ দিব পৰিয়ালৰ ৷ জনতাক দুৰ্ভোগত ৰাখি মন্ত্ৰী আমোলাই ৰাজসুখত দিন কটোৱাৰ অভিযোগ তুলি কয় যে মধ্যাহ্ন ভোজন কৰ্মী হোৱা হেতুকে চৰকাৰে অৰুণোদয় আঁচনিৰ পৰাও তেওঁলোকক বাহিৰত ৰাখিছে (Mid-day meal workers protest)।

    প্ৰায় ৩ ঘণ্টা ধৰি সাব্যস্ত কৰা প্ৰতিবাদৰ ফলস্বৰূপে প্ৰতিবাদস্থলীত উপস্থিত হয়  শিক্ষা অভিযানৰ মিছন সঞ্চালক ৷ বিভাগীয় মন্ত্ৰীৰ সৈতে আলোচনা কৰি অচিৰেই সমগ্ৰ সমাধান কৰাৰ আশ্বাস দিয়ে প্ৰতিবাদকাৰীক ৷ প্ৰতিবাদকাৰীৰ দাবী অহা ২৪ ঘণ্টাত আলোচনা ইতিবাচক নহ'লে পুনৰ আন্দোলন কৰা হ'ব।
    Published by:Gautam Barman
    First published: