உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • Trains cancelled for Assam floods: অসমত বানপানী, বাতিল-পথ সলনি কেইবাখনো ৰেলৰ ! কাঞ্চনজংঘা এক্সপ্ৰেছো আছে তালিকাত ...

    Trains cancelled for Assam floods: অসমত বানপানী, বাতিল-পথ সলনি কেইবাখনো ৰেলৰ ! কাঞ্চনজংঘা এক্সপ্ৰেছো আছে তালিকাত ...

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    অসমত বানপানীৰ ফলত কেইবাখনো ৰে'ল বাতিল ৷ শিয়ালদাহৰ পৰা আগৰতলা আৰু শিলচৰলৈ কাঞ্চনজংঘা এক্সপ্ৰেছকে ধৰি কেইবাখনো ৰে'লৰ পথ সলনি কৰা হৈছে৷

    • Share this:
    অসমত বানপানীৰ ফলত কেইবাখনো ৰে'ল বাতিল ৷ শিয়ালদাহৰ পৰা আগৰতলা আৰু শিলচৰলৈ কাঞ্চনজংঘা এক্সপ্ৰেছকে ধৰি কেইবাখনো ৰে'লৰ পথ সলনি কৰা হৈছে৷

    অসমত বানপানীৰ ফলত ৰাজ্যখনৰ বৃহৎ অংশত ৰে'ললাইন পানীৰ তললৈ গৈছে৷ চিগনেলিং প্ৰণালীও ব্যাহত হৈছে৷ সমগ্ৰ দেশৰ পৰা ৰে'ল পথ বিচ্ছিন্ন হৈ পৰিছে আগৰতলা আৰু শিলচৰৰ৷

    নৰ্থ ইষ্ট ফ্ৰণ্টিয়াৰ ৰে'লৱেৰ মতে, আগৰতলালৈ অহা-যোৱা কৰা সকলো ৰেল বাতিল কৰা হৈছে, যাৰ বেছিভাগ ৰাজ্যৰ উত্তৰলৈ যায়।

    ৰে'লৱে বিজ্ঞপ্তিঅনুসৰি, শিয়ালদাহৰ পৰা আগৰতলালৈ কাঞ্চনজংঘা এক্সপ্ৰেছ ১৫, ১৭, ১৯ আৰু ২০ মে'ত লামডিঙলৈ যাত্ৰা কৰিব৷ ১৭, ১৯, ২১ আৰু ২২ তাৰিখে কাঞ্চনজংঘা এক্সপ্ৰেছে আগৰতলাৰ পৰিৱৰ্তে লামডিঙৰ পৰা শিয়ালদাহলৈ যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিব৷

    ১৬, ১৮ আৰু ২১ মে'ত শিয়ালদাহৰ পৰা শিলচৰলৈ চলা কাঞ্চনজংঘা এক্সপ্ৰেছো লামডিঙলৈ যাব৷ ৰে'লখনৰ উভতনি যাত্ৰাও ১৮, ২০ আৰু ২৩ মে'ত লামডিঙৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব৷ ৰে'ল বিষয়াসকলে দাবী কৰে যে বানপানীৰ ফলত অসমত ৰে'লৱেৰ ক্ষতিৰ পৰিমাণ কেইবা কোটি টকা হৈছে।  ৰে'লপথ ৰেল চলাচলৰ বাবে উপযোগী কৰিবলৈ কিছু সময় লাগিব৷
    Published by:Kokil Sarma
    First published: