உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • বন্ধ দুৱাৰৰ মাজত কামাখ্যাত হ'ব পৰম্পৰাগত মনসা পূজা আৰু দেওধনী উৎসৱ

    বন্ধ দুৱাৰৰ মাজত কামাখ্যাত হ'ব পৰম্পৰাগত মনসা পূজা আৰু দেওধনী উৎসৱ

    ৩১ আগষ্টলৈ দেৱালয় বন্ধ ৰখাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা দেৱালয় কৰ্তৃপক্ষই পুনৰ মন্দিৰ খোলা সন্দৰ্ভত ৩১ আগষ্টৰ পিছতহে ল'ব সিদ্ধান্ত৷

    ৩১ আগষ্টলৈ দেৱালয় বন্ধ ৰখাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা দেৱালয় কৰ্তৃপক্ষই পুনৰ মন্দিৰ খোলা সন্দৰ্ভত ৩১ আগষ্টৰ পিছতহে ল'ব সিদ্ধান্ত৷

    ৩১ আগষ্টলৈ দেৱালয় বন্ধ ৰখাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা দেৱালয় কৰ্তৃপক্ষই পুনৰ মন্দিৰ খোলা সন্দৰ্ভত ৩১ আগষ্টৰ পিছতহে ল'ব সিদ্ধান্ত৷

    • Share this:
    সোমবাৰৰ পৰা কামাখ্যা দেৱালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব পৰম্পৰাগত শ্ৰী শ্ৰী মাঁ মনসা পূজা আৰু দেওধনী উৎসৱ৷ কিন্তু জনসাধাৰণৰ বাবে বন্ধ থাকিব দেৱালয়ৰ প্ৰৱেশদ্বাৰ৷ ২০ মাৰ্চৰ পৰাই বন্ধ হৈ আছে দেৱালয়৷  ইতিমধ্যে ৩১ আগষ্টলৈ দেৱালয় বন্ধ থাকিব বুলি ঘোষণা কৰিছিল কৰ্তৃপক্ষই৷

    কোৰোণা পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এইবাৰ কেৱল ৰীতি-নীতিৰে অনুষ্ঠিত হোৱা অম্বুবাচী মেলাৰ দৰে মনসা পূজা আৰু দেওধনী উৎসৱো হ'ব সুকীয়া৷ নিষিদ্ধ থাকিব দেৱালয়ত ভক্তৰ প্ৰৱেশ৷

    'এইবাৰ অম্বুবাচীত মেলাৰ পৰিৱৰ্তে যেনেকৈ কেৱল ৰীতি-নীতিহে পালন কৰা হৈছিল, ঠিক তেনেদৰে পৰম্পৰাগত মনসা পূজাতো কেৱল পালন কৰা হ'ব ৰীতি-নীতিহে'- ক’লে কামাখ্যা দেৱালয়ৰ দলৈ কবিন্দ্ৰ শৰ্মাই৷

    ৩১ আগষ্টলৈ দেৱালয় বন্ধ ৰখাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা দেৱালয় কৰ্তৃপক্ষই পুনৰ মন্দিৰ খোলা সন্দৰ্ভত ৩১ আগষ্টৰ পিছতহে ল'ব সিদ্ধান্ত৷ তেতিয়ালৈ এনেদৰেই বন্ধ থাকিব কামাখ্যা দেৱালয়ৰ মুখ্য প্ৰৱেশদ্বাৰ৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: