‘ৰাইজৰ হৈ মাত মাতি বন্দী হৈ থকা মানুহজনক উলিয়াই আনিব লাগিব’- অখিল গগৈৰ হৈ ন্যায়ালয়ত যুঁজ দিবলৈ মানস ৰবীনে আগবঢ়ালে ২ লাখ টকা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:August 17, 2020, 6:53 PM IST
‘ৰাইজৰ হৈ মাত মাতি বন্দী হৈ থকা মানুহজনক উলিয়াই আনিব লাগিব’- অখিল গগৈৰ হৈ ন্যায়ালয়ত যুঁজ দিবলৈ মানস ৰবীনে আগবঢ়ালে ২ লাখ টকা
প্ৰায় ৮ মাহে কাৰাবন্দী হৈ আছে কৃষক নেতা অখিল গগৈ। গগৈৰ ওপৰত জাপি দিয়া হৈছে ইটোৰ পিছত সিটো গোচৰ

প্ৰায় ৮ মাহে কাৰাবন্দী হৈ আছে কৃষক নেতা অখিল গগৈ। গগৈৰ ওপৰত জাপি দিয়া হৈছে ইটোৰ পিছত সিটো গোচৰ

  • Share this:
প্ৰায় ৮ মাহে কাৰাবন্দী হৈ আছে কৃষক নেতা অখিল গগৈ। গগৈৰ ওপৰত জাপি দিয়া হৈছে ইটোৰ পিছত সিটো গোচৰ। নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইন বিৰোধী আন্দোলনত জপিয়াই পৰা অখিল গগৈক আন্দোলনত উচতনি দিয়াৰ অভিযোগত কাৰাবন্দী কৰি হৈছিল। ইতিমধ্যে একেটা গোচৰত কাৰাবন্দী হোৱা কৃষক মুক্তিৰ অন্য তিনিজন নেতাই জামিন লাভ কৰিলে যদিও নাকচ কৰা হ’ল অখিল গগৈৰ জামিন আবেদন। গতিকে এইবাৰ উচ্চ ন্যায়ালৰ দাৰস্থ হ’বলৈ সাজু হৈছে অখিল গগৈ।



এইবাৰ অখিল গগৈৰ হৈ ন্যায়ালয়ত যুঁজ দিবলৈ মানস ৰবীনে আগবঢ়ালে ২ লাখ টকা। মানস ৰবীনে কয় যে, ‘ৰাইজৰ হৈ মাত মাতি বন্দী জীৱন কটোৱা মানুহজনক মোকলাই অনাৰ দায়িত্বও ৰাইজেই ল'ব লাগিব। ৰাইজে নিজৰ দায়িত্বলৈ পিঠি দিলে, নেতা নিজক লৈ ব্যস্ত হোৱাটো স্বাভাৱিক। অখিল গগৈক ৰাইজৰ পক্ষত ৰাখিবলৈকে ৰাইজে টঙালি বান্ধক। কথাতে কয় নহয় বোলে ৰাইজে নখ জোকাৰিলে নৈ বয়।’
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: August 17, 2020, 5:46 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading