• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • উপ–নিৰ্বাচন পাতিবলগীয়া হ'লে তালিকা দীঘলীয়া হ'ব, ১৫খনলৈ বাঢ়িব পাৰেঃ মুখ্যমন্ত্ৰী

উপ–নিৰ্বাচন পাতিবলগীয়া হ'লে তালিকা দীঘলীয়া হ'ব, ১৫খনলৈ বাঢ়িব পাৰেঃ মুখ্যমন্ত্ৰী

File photo

File photo

উপ–নিৰ্বাচনক লৈ মুখ্যমন্ত্ৰীক সমালোচনা কমলাক্ষ দে' পুৰকায়স্থৰ

  • Share this:

আকৌ ৰাজ্যত হ'ব উপ–নিৰ্বাচন! কোন কোন সমষ্টিত হ'ব উপ–নিৰ্বাচন? এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ সোমবাৰে দিলে মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ৷ ড° শৰ্মাই ক'লে-  “লিষ্টখনতো দীঘলীয়া হ'ব৷ মোৰ ঘৰত ৰাতি আহিলেই সকলো গম পাব ৷”


পিছে উপ–নিৰ্বাচন পাতিয়েই থাকিবনে কি অসমত? উত্তৰ দি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ক'লে- “ফেব্ৰুৱাৰীত হ'ব পৌৰসভাৰ নিৰ্বাচন ৷ তাৰ মাজতে হৈ যাব পাৰে দুই-একত উপ–নিৰ্বাচন৷ পাতিম বুলি ভাবিলে ১৫টা মানত পাতিব পাৰি ৷ মই সেয়া বিচৰা নাই ৷ নহ'লে মোৰ কাম নহ'ব ৷ উপ–নিৰ্বাচন হৈ থাকিলে মই এমাহ আকৌ প্ৰচাৰত লাগি থাকিব লাগিব ৷”


পুনৰ ৰাজ্যত উপ–নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰাৰ প্ৰসংগত মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কৰা মন্তব্যক লৈ সৰৱ হৈ উঠিল বিৰোধী কংগ্ৰেছৰ কাৰ্যকৰী সভাপতি কমলাক্ষ দে' পুৰকায়স্থ ৷ কমলাক্ষই ক'লে- “মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাইজৰ কাম কৰক ৷ উপ নিৰ্বাচন হৈ থাকিব বুলি কৈ থাকিব লাগে নেকি? বহু চেষ্টা কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী হৈছে তেওঁ ৷ এতিয়া মূল্যবৃদ্ধি ৰোধ কৰক, নিবনুৱা সমস্যা সমাধান কৰক৷ ৰাজ্যৰ উন্নয়ন সাধন কৰক ৷ কি উপ–নিৰ্বাচন উপ–নিৰ্বাচন কৰি থাকিব লাগে ৷”


উপ–নিৰ্বাচন হ'বলৈ হ'লে বিৰোধী কংগ্ৰেছৰ পৰা বিধায়কে দল এৰি BJPত যোগ দিব লাগিব৷ এতিয়া কথা হ'ল- কোন কংগ্ৰেছী বিধায়কে যোগ দিব BJPত? এই প্ৰসংগত কমলাক্ষ দে' পুৰকায়স্থই ক'লে- “মোৰ নামো ওলাই আছিল ৷ আপোনালোকৰ TVত বাতৰি হৈছিল ৷ কিন্তু মই গ'লোঁ নেকি? মোৰ বিশ্বাস, এতিয়া আৰু আমাৰ কোনো বিধায়ক BJPলৈ নাযায় ৷ আমি একত্ৰিত এতিয়া ৷”


এনেদৰে ক'লেও প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ কাৰ্যকৰী সভাপতি কমলাক্ষ দে' পুৰকায়স্থই অৱশ্যে ক'লে- “ক্ষমতালোভী নেতা থাকেই, যি ক্ষমতাৰ পিছত দৌৰে, যিয়ে ক্ষমতাত থকা BJPলৈ যাবলৈ বিচাৰে ৷”


পিছে কংগ্ৰেছত কোন কোন বিধায়ক ক্ষমতালোভী? News18ৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰত কমলাক্ষ দে' পুৰকায়স্থই ক'লে- “কাৰো নাম আমি পোনপটীয়াকৈ ক'ব বিচৰা নাই ৷ কিন্তু ক্ষমতালোভীসকলক আমি চিনিছোঁ ৷”


মুঠতে ৰাজ্যত দ্বিতীয়টো উপ–নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰাক লৈ সম্প্ৰতি আৰম্ভ হৈ গৈছে এতিয়া নতুন ৰাজনৈতিক অংক ৷

Published by:Gautam Barman
First published: