• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • গুৱাহাটীত জীৱশ্ৰেষ্ঠৰ নৃশংসতাৰ বলি এটা নাহৰফুটুকী, হত্যা কৰি কাটি নিলে দাঁত–নখ

গুৱাহাটীত জীৱশ্ৰেষ্ঠৰ নৃশংসতাৰ বলি এটা নাহৰফুটুকী, হত্যা কৰি কাটি নিলে দাঁত–নখ

বন বিভাগে বাঘটোক ট্ৰেংকুলাইজ কৰাৰ পূৰ্বেই বাঘটো এৰা খাইছিল ফান্দৰ পৰা আৰু গুচি গৈছিল হাবিলৈ৷

বন বিভাগে বাঘটোক ট্ৰেংকুলাইজ কৰাৰ পূৰ্বেই বাঘটো এৰা খাইছিল ফান্দৰ পৰা আৰু গুচি গৈছিল হাবিলৈ৷

বন বিভাগে বাঘটোক ট্ৰেংকুলাইজ কৰাৰ পূৰ্বেই বাঘটো এৰা খাইছিল ফান্দৰ পৰা আৰু গুচি গৈছিল হাবিলৈ৷

  • Share this:
কিমান হিংসুক হ’ব পাৰে মানুহ! গুৱাহাটীত মানুহৰ নৃশংসতাৰ বলি হ’ল এটা নাহৰফুটুকী৷
মৰিয়াই মৰিয়াই হত্যা কৰি কাটি নিলে দাঁত, চাল, নখ৷ বন বিভাগৰ দায়িত্বজ্ঞানহীন কাৰ্যৰ বাবেই মৃত্যুক সাবটি ল’লে নাহৰফুটুকীটোৱে৷

গড়চুক আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত কতাহবাৰীত পুৱা সংঘটিত হ’ল এই অমানুসিক ঘটনা৷ য’ত এদল উন্মাদ লোকে মৰিয়াই মৰিয়াই হত্যা কৰিলে  প্ৰায় ১৫ বছৰীয়া নাহৰফুটুকী৷ অকল হত্যা কৰাই, নহয় কাটি নিলে দাঁত, ছাল পৰ্যন্ত। পুৱতিনিশা কতাহবাৰীৰ এঘৰ লোকৰ ঘৰৰ পিছফালে পাতি ফান্দত লাগিছিল নাহৰফুটুকীটো৷ তাৰ পিছতে পুৱা ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈছিল বন বিভাগৰ লোক৷

বন বিভাগে বাঘটোক ট্ৰেংকুলাইজ কৰাৰ পূৰ্বেই বাঘটো এৰা খাইছিল ফান্দৰ পৰা আৰু গুচি গৈছিল হাবিলৈ৷ বাঘটো এৰা খাই যোৱা দেখিও কিন্তু বন বিভাগে নিবিচাৰিলে আঘাতপ্ৰাপ্ত বাঘটোক৷ যাৰ ফলত স্থানীয় লোকৰ হিংসাৰ বলি হৈ প্ৰাণ হেৰুৱালে বাঘটোৱে৷ বন বিভাগৰ দল ঘটনাস্থলীৰ পৰা যোৱাৰ লগে লগে আঘাতপ্ৰাপ্ত বাঘটোক বিচাৰি হাবিলৈ ওলাল স্থানীয় শতাধিক লোক আৰু নাহৰফুটুকীটোক হাবিতে মৰিয়াই মৰিয়াই হত্যা কৰিলে৷

ইয়াতে ক্ষান্ত নাথাকি মৰা বাঘটোক হাবিৰ পৰা লৈ আনিলে জনবসতি থকা স্থানলৈ৷ তাতেই একাংশই উঘালিলে দাঁত, কাটিলে ছাল৷ হত্যাৰ প্ৰায় ৩ ঘণ্টাৰ পিছত পুনৰ ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হ’ল বন বিভাগৰ লোক৷ আনহাতে, বন বিভাগৰ লোক উপস্থিত হোৱাৰ আগতেই গড়চুক আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ সোধা–পোছাৰ কাৰণে আটক কৰিলে ৭ জনক৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি