• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • বিধায়ক আবাস খালী কৰাক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া AIUDFৰ বিধায়ক সুজাম উদ্দিন লস্কৰৰ ...

বিধায়ক আবাস খালী কৰাক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া AIUDFৰ বিধায়ক সুজাম উদ্দিন লস্কৰৰ ...

বিধায়ক আবাস খালী কৰাকলৈ কাটলিছেৰা সমষ্টিৰ এআইইউডিএফ বিধায়ক সুজাম উদ্দিন লস্কৰে প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি চৰকাৰে বিৰোধী বিধায়কসকলৰ লগত পক্ষপাতমূলক আচৰণ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে ।

বিধায়ক আবাস খালী কৰাকলৈ কাটলিছেৰা সমষ্টিৰ এআইইউডিএফ বিধায়ক সুজাম উদ্দিন লস্কৰে প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি চৰকাৰে বিৰোধী বিধায়কসকলৰ লগত পক্ষপাতমূলক আচৰণ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে ।

বিধায়ক আবাস খালী কৰাকলৈ কাটলিছেৰা সমষ্টিৰ এআইইউডিএফ বিধায়ক সুজাম উদ্দিন লস্কৰে প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি চৰকাৰে বিৰোধী বিধায়কসকলৰ লগত পক্ষপাতমূলক আচৰণ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে ।

  • Share this:
অহা ৩০ তাৰিখৰ ভিতৰতে পুৰণি আবাসত থকা বিধায়ক সকলে আবাস ঘৰ খালী কৰিব লাগিব । অসম বিধানসভাৰ অধ্যক্ষৰ এই নিৰ্দেশৰ পিছতে ৰাজ্যৰ বিধায়কসকলৰ মাজতে সৃষ্টি হৈছে প্ৰতিক্ৰিয়াৰ । বিশেষকৈ বিৰোধী দলৰ বিধায়কসকলৰ মাজতে সৃষ্টি হৈছে প্ৰতিক্ৰিয়াৰ ।

এই সন্দৰ্ভত কাটলিছেৰা সমষ্টিৰ এআইইউডিএফ বিধায়ক সুজাম উদ্দিন লস্কৰে প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি চৰকাৰে বিৰোধী বিধায়কসকলৰ লগত পক্ষপাতমূলক আচৰণ কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে । বিধায়ক সুজাম উদ্দিনৰ মন্তব্য, তেওঁ পবিত্ৰ হজ পালনৰ বাবে ছৌদি আৰবলৈ গৈছিল । মাত্ৰ দুদিন আগতে তেওঁ দেশত উভতি আহিছে । অসমত অহাৰ পিছতে তেওঁ ৩০ তাৰিখৰ ভিতৰতে আবাস খালী কৰাৰ নিৰ্দেশ সম্পৰ্কে জানিব পাৰিছে । কিন্তু এই মাত্ৰ দুদিন সময়ৰ ভিতৰতে আবাস খালী কৰাটো প্ৰায় অসম্ভৱ বুলি মন্তব্য কৰিছে বিধায়ক সুজাম উদ্দিনে । লগতে শাসকীয় দলৰ বিধায়ক সকলোক বিধানসভা চৌহদত নতুন ভৱন সমূহত ফ্লেট দিয়াৰ পৰিবৰ্তে বিৰোধী বিধায়ক সকলোক ভাড়া ঘৰত থকাৰ নিৰ্দেশক কঠোৰভাৱে সমালোচনা কৰে বিধায়ক গৰাকীয়ে । তেওঁৰ মন্তব্য চৰকাৰে এই সিদ্ধান্ত পুনৰ বিবেচনা কৰক । নতুবা জাননী অবিহনে বুল'ডজাৰ লগাই বিৰোধী বিধায়কসকলকো উচ্ছেদ কৰক । চৰকাৰে গোটেই ৰাজ্যত এনে প্ৰকাৰে জাননী অবিহনে উচ্ছেদ কৰিছে বুলিও মন্তব্য কৰে বিধায়ক সুজাম উদ্দিন লস্কৰে ।
Published by:Kokil Sarma
First published: