உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • ভোটাৰ তালিকাত নামভৰ্তি বা ওজৰ–আপত্তি আছে নেকি? পঢ়ক এই প্ৰতিবেদন

    ভোটাৰ তালিকাত নামভৰ্তি বা ওজৰ–আপত্তি আছে নেকি? পঢ়ক এই প্ৰতিবেদন

    বৰ্তমান কামৰূপ মহানগৰ জিলাত আছে ১১ হাজাৰ ভোটাৰ যিয়ে এতিয়ালৈকে জমা দিয়া নাই ফটো৷

    বৰ্তমান কামৰূপ মহানগৰ জিলাত আছে ১১ হাজাৰ ভোটাৰ যিয়ে এতিয়ালৈকে জমা দিয়া নাই ফটো৷

    বৰ্তমান কামৰূপ মহানগৰ জিলাত আছে ১১ হাজাৰ ভোটাৰ যিয়ে এতিয়ালৈকে জমা দিয়া নাই ফটো৷

    • Share this:
    ১৫ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত ভোটাৰ তালিকাত নামভৰ্তি তথা ওজৰ-আপত্তি দাখিল কৰিব পাৰিব৷ ৫ জানুৱাৰীৰ ২০২১ ৰ ভিতৰত ওজৰ-আপত্তিৰসমূহ শেষ কৰা হ’ব৷ ১৫ জানুৱাৰীত সম্পূর্ণ কৰা হ’ব ভোটাৰ তালিকা৷ সংবাদ মেলত ক’লে কামৰূপ মহানগৰ উপায়ুক্তই।

    বৰ্তমান কামৰূপ মহানগৰ জিলাত আছে ১১ হাজাৰ ভোটাৰ যিয়ে এতিয়ালৈকে জমা দিয়া নাই ফটো৷ নিৰ্ধাৰিত সময়ত ফটো জমা নিদিলে ভোটাৰ তালিকাৰ পৰা কৰ্তন কৰা হ’ব নাম৷ আনহাতে, ১১ হাজাৰৰ ৪৮২৮ গৰাকীৰ হয় মৃত্যু হৈছে নাইবা সমষ্টি সলনি কৰিছে৷ বৰ্তমানলৈকে প্ৰায় ১৮ হাজাৰ নতুন ভোটাৰে ভোটাৰ তালিকাত নাম উঠোৱাৰ বাবে আবেদন কৰিছে৷ এই সংখ্যা আৰু বৃদ্ধি পাব৷

    উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে তিৱা স্বায়ত্ব পৰিষদৰ নিৰ্বাচনক লৈও মন্তব্য কৰে৷ কামৰূপ মহানগৰ জিলাত ৬টা সমষ্টি আছে৷ য’ত থাকিব ১০০টা পোলিং ষ্টেচন৷ মহানগৰ আৰক্ষীয়ে আটাইকেইটা পোলিং ষ্টেচনকে স্পৰ্শকাতৰ হিচাপে চিনাক্ত কৰিছে আৰু নিৰাপত্তা ব্যৱস্থাৰ ক্ষেত্ৰত সম্পূৰ্ণ কৰিছে পৰিকল্পনা৷

    কামৰূপ জিলা প্ৰশাসনৰ ফালৰ পৰা ইতিমধ্যে ভোটাৰ তালিকা উন্নীত কৰা আৰু তিৱা নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰাৰ বাবে সকলো প্ৰস্তুতি সম্পূৰ্ণ কৰিছে৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: