মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»কামপুৰৰ ভেকচিন কেন্দ্ৰত অঘটন! এগৰাকী মহিলাক দুবাৰকৈ দিলে কোভিডৰ ভেকচিন, তাৰ পিছত হ’ল এই কাণ্ড

কামপুৰৰ ভেকচিন কেন্দ্ৰত অঘটন! এগৰাকী মহিলাক দুবাৰকৈ দিলে কোভিডৰ ভেকচিন, তাৰ পিছত হ’ল এই কাণ্ড

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 26, 2021, 6:52 PM IST
কামপুৰৰ ভেকচিন কেন্দ্ৰত অঘটন! এগৰাকী মহিলাক দুবাৰকৈ দিলে কোভিডৰ ভেকচিন, তাৰ পিছত হ’ল এই কাণ্ড
ভেকচিন কেন্দ্ৰত অভিযোগ দিয়াৰ বহু সময়ৰ পিছতহে চিকিৎসা প্ৰদানৰ ব্যৱস্থা কৰে মহিলাগৰাকীৰ৷ মহিলাগৰাকী দক্ষিণ চাংচকীৰ বন্দনা চৌধুৰী বৰা৷

ভেকচিন কেন্দ্ৰত অভিযোগ দিয়াৰ বহু সময়ৰ পিছতহে চিকিৎসা প্ৰদানৰ ব্যৱস্থা কৰে মহিলাগৰাকীৰ৷ মহিলাগৰাকী দক্ষিণ চাংচকীৰ বন্দনা চৌধুৰী বৰা৷

  • Share this:
কামপুৰৰ এটা ভেকচিন কেন্দ্ৰত সংঘটিত হৈছে অঘটন৷ এগৰাকী মহিলাক একেলগে দিলে দুটাকৈ ভেকচিন৷ উত্তৰ চাংচকী আদৰ্শ মধ্য ইংৰাজী বিদ্যালয় ভেকচিন কেন্দ্ৰত এই ঘটনা৷ ভেকচিন লোৱাৰ পিছতে অচেতন হৈ পৰে মহিলাগৰাকী৷ স্বাস্থ্য বিভাগৰ অসাৱধানতাৰ বাবে সংঘটিত হয় এই ঘটনা৷

ভেকচিন কেন্দ্ৰত অভিযোগ দিয়াৰ বহু সময়ৰ পিছতহে চিকিৎসা প্ৰদানৰ ব্যৱস্থা কৰে মহিলাগৰাকীৰ৷ মহিলাগৰাকী দক্ষিণ চাংচকীৰ বন্দনা চৌধুৰী বৰা৷

উল্লেখযোগ্য যে মহিলাগৰাকীক প্ৰথমে এগৰাকী নাৰ্ছে ভেকচিন দি উঠাৰ পিছতে বহি থকাৰ সময়তে আন এগৰাকী নাৰ্ছে আহি পুনৰ এটা ভেকচিন প্ৰদান কৰে। দ্বিতীয়তো ভেকচিন দিয়াৰ পিছতেই মহিলাগৰাকী অসুস্থ হৈ পৰে।

ইপিনে ঘটনা সন্দৰ্ভত স্বাস্থ্য বিভাগৰ কৰ্মচাৰীয়ে দায় সৰা মন্তব্য কৰি কয় যে মহিলাগৰাকীক ভেকচিন যিহেতু প্ৰদান কৰিছিলেই তেওঁ কিয় দ্বিতীয়বাৰ ভেকচিন দিওঁতে উল্লেখ কৰা নাছিল।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: July 26, 2021, 6:52 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি