• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • G20 বৈঠকলৈ মাজত মাত্ৰ কেইটামান দিন, আঁতৰাব পাৰে গুৱাহাটীৰ পদপথ তথা মূল পথৰ ব্যৱসায়িক স্থল

G20 বৈঠকলৈ মাজত মাত্ৰ কেইটামান দিন, আঁতৰাব পাৰে গুৱাহাটীৰ পদপথ তথা মূল পথৰ ব্যৱসায়িক স্থল

মহানগৰীৰ প্ৰতিটো পথ-উপপথত চূণ-তেল সানি ন-ৰূপত সজোৱাৰ চেষ্টা

মহানগৰীৰ প্ৰতিটো পথ-উপপথত চূণ-তেল সানি ন-ৰূপত সজোৱাৰ চেষ্টা

মহানগৰীৰ প্ৰতিটো পথ-উপপথত চূণ-তেল সানি ন-ৰূপত সজোৱাৰ চেষ্টা

  • Share this:

দেশত প্ৰথমবাৰৰ বাবে অনুষ্ঠিত হ'ব G20 বৈঠক ৷ ২৯খন দেশে অংশগ্ৰহণ কৰিবলগীয়া এই বৈঠকৰ দিন চমু চাপি অহাৰ লগে লগে দেশৰ লগতে অসমতো বৃদ্ধি পাইছে উৎসুকতা ৷ কিয়নো ইয়াৰে অসমত অনুষ্ঠিত হ'ব পাঁচখন বৈঠক ৷


পাঁচখন বৈঠকৰ ভিতৰত এখন ডিব্ৰুগড় আৰু বাকী আটাইকেইখন অনুষ্ঠিত হ'ব গুৱাহাটীত ৷ গুৱাহাটীত প্ৰথমখন বৈঠক অনুষ্ঠিত হ'ব ২ আৰু ৩ ফেব্ৰুৱাৰীত ৷ অৰ্থাৎ মাজত মাত্ৰ কেইটামান দিন ৷ তেনে অৱস্থাত যথেষ্ট তৎপৰতা বৃদ্ধি পাইছে সমগ্ৰ দেশৰ লগতে অসম চৰকাৰৰ ৷


কিয়নো ২৯ দেশৰ প্ৰতিনিধিৰ মাজত নিজৰ ৰাজ্যখন সুন্দৰকৈ দেখুওৱাৰ থাকিব চেষ্টা ৷ তাৰ বাবে ল'ব লগা সকলো ব্যৱস্থা ইতিমধ্যে সাজু কৰি তুলিছে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা চৰকাৰে৷ বিশেষকৈ ৰাজ্য চৰকাৰৰ গড়কাপ্তানী, পৰ্যটন, বাণিজ্য তথা গুৱাহাটী মহানগৰ উন্নয়ন বিভাগক প্ৰদান কৰিছে কিছু ন ন নিৰ্দেশ ৷


সমান্তৰালকৈ গুৱাহাটী পৌৰ নিগমক জাৰি কৰিছে কঠোৰ নিৰ্দেশ, য'ত মহানগৰৰ প্ৰতিটো পথ উপপথ সুন্দৰকৈ সজাই-পৰাই তোলা হৈছে ৷ পথত চূণ তেল সনাকে ধৰি জাবৰ নিষ্কাশন, পুৰণি বেনাৰ হোৰ্ডিং আঁতৰ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত কঠোৰ চৰকাৰ ৷ পদপথ তথা মূল পথৰ ব্যৱসায়িক স্থলসমূহ সম্পূৰ্ণকৈ উঠাই দিয়াৰ ক্ষেত্ৰত বিশেষ পদক্ষেপ পৌৰ নিগমৰ ৷


মহানগৰীৰ নিৰ্মীয়মাণ অট্টালিকাসমূহ যাতে ঢাকি নিৰ্মাণকাৰ্য চলাই তাৰ বাবে আহ্বান নিগমৰ ৷ ইমানে নহয় উৰণীয়া সেতু, ডিভাইদাৰ তথা উৰণীয়া সেতুসমূহ চাফ-চিকুণ, নিষ্কাশনৰ দায়িত্ব গুৱাহাটী মহানগৰ উন্নয়ন প্ৰাধিকৰণৰ ৷ মুঠৰ ওপৰত সকলো ফালৰ পৰা গুৱাহাটীখন সুন্দৰকৈ গঢ়ি তোলাৰ লক্ষ্য এতিয়া ৰাজ্য চৰকাৰৰ ৷ যাতে বাহিৰৰ প্ৰতিনিধিৰ আগত সুন্দৰ মহানগৰ ৰূপে চিনাকি দিব পাৰে ৰাজ্য চৰকাৰে।

Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি