உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • অসমীয়া ছাত্ৰৰ চমক, যোৰহাটৰ চাৰি মেধাৱী ছাত্ৰই সাজি উলিয়ালে স্মাৰ্ট ছেনিটাইজাৰ ডিভাইচ

    অসমীয়া ছাত্ৰৰ চমক, যোৰহাটৰ চাৰি মেধাৱী ছাত্ৰই সাজি উলিয়ালে স্মাৰ্ট ছেনিটাইজাৰ ডিভাইচ

    উচ্চ মানসম্পন্ন এই ডিভাইচে সামাজিক ব্যৱধানৰ ক্ষেত্ৰতো সহায় কৰিব।

    উচ্চ মানসম্পন্ন এই ডিভাইচে সামাজিক ব্যৱধানৰ ক্ষেত্ৰতো সহায় কৰিব।

    উচ্চ মানসম্পন্ন এই ডিভাইচে সামাজিক ব্যৱধানৰ ক্ষেত্ৰতো সহায় কৰিব।

    • Share this:
    দীৰ্ঘদিনীয়া লকডাউনৰ যোগাত্মক ফচল। যোৰহাটৰ চাৰিগৰাকী মেধাৱী ছাত্ৰই ঘৰতেই সাজি উলিয়ালে অত্যাধুনিক স্মাৰ্ট ছেনিটাইজাৰ ডিভাইচ। যোৰহাট জিলাৰ টীয়কৰ হিৰকজ্যোতি বণিয়া, সুৰজ বৰা, দিব্যজ্যোতি বেজবৰুৱা আৰু প্ৰীতম নেওগ নামৰ কলেজীয়া ছাত্রকেইজনে নিজৰ গভীৰ অধ্যয়ন আৰু সৃষ্টিশীলতাৰ বলত "নীত" নামেৰে সাজি উলিয়ালে এক ছেনিটাইজাৰ ডিভাইচ। ইতিমধ্যে কাৰ্যক্ষম হৈ উঠা এই ডিভাইচ শীঘ্ৰে বজাৰত ওপলব্ধ হ'ব।

    এই সন্দৰ্ভত হিৰকজ্যোতি বণিয়া নামৰ ছাত্ৰজনে অৱগত কৰা অনুসৰি, এই ডিভাইচ তৈয়াৰ কৰোতে তেওঁলোকক তিনিমাহ সময়ৰ প্ৰয়োজন হ'ল। সম্পূৰ্ণ উন্নত প্ৰযুক্তিৰে নিৰ্মাণ কৰা এই ডিভাইচ আৰু পোন্ধৰ দিনৰ পিছত বজাৰত উপলব্ধ হ’ব। ব্যৱহাৰকাৰীয়ে উক্ত ডিভাইচ ঘৰৰ প্ৰৱেশদ্বাৰত ৰাখিব পৰিব আৰু কোনো এজন ব্যক্তি ভিতৰলৈ সোমাই যাওঁতেই ছেনিটাইজিঙৰ  সংকেত দিব।

    উচ্চ মানসম্পন্ন এই ডিভাইচে সামাজিক ব্যৱধানৰ ক্ষেত্ৰতো সহায় কৰিব। ছাত্ৰকেইজনে জনোৱা মতে, এই ডিভাইচৰ বজাৰ মুল্য প্ৰায় তিনিহাজাৰ টকা হ’ব। সম্প্ৰতি ৰাইজৰ সুবিধা হোৱাকৈ বজাৰত মুকলি কৰাৰ লক্ষ্যৰে যাৱতীয় ব্যৱস্থাও হাতত লৈছে।

    উল্লেখ্য যে সৰুৰে পৰাই এইকেইজন ছাত্ৰই প্ৰযুক্তিগত কাম–কাজত মনোনিবেশ কৰি আহিছে। আৰু প্ৰথমবাৰৰ বাবে কোভিড-১৯ৰ বিভীষিকাৰ সময়ত উক্ত ডিভাইচ ৰাইজৰ বাবে মুকলি কৰিছে।

    যিটো সময়ত চীনা সামগ্ৰী অথবা চীনা প্ৰযুক্তি ব্যৱহাৰৰ বিৰুদ্ধে চৰকাৰেও একপ্ৰকাৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে, সেই সময়ত এইসকল অসমীয়া ছাত্ৰৰ এনে প্ৰয়াস স্বভাৱিকেই যোগাত্মক বুলি বিভিন্নজনে মত পোষণ কৰিছে। একেদৰে MADE IN INDIA হিচাপে বজাৰলৈ অহাৰ অপেক্ষাত থকা " নীত" ৰাইজে আদৰি ল’ব বুলি তেওঁলোক যথেষ্ট আশাবাদী।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: