• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ‘মই নিজৰ আত্মজীৱনীমূলক ছবিৰ বাবে নিজেই অভিনেতা হম’: যাদৱ পায়েং

‘মই নিজৰ আত্মজীৱনীমূলক ছবিৰ বাবে নিজেই অভিনেতা হম’: যাদৱ পায়েং

অসমত বৃক্ষ ৰোপণ কৰিবলৈ অত্যাবশ্যকীয় ঠাইৰ অভাৱ বুলি যাদৱ পায়েঙে ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনখনত ব্যক্ত কৰে।

অসমত বৃক্ষ ৰোপণ কৰিবলৈ অত্যাবশ্যকীয় ঠাইৰ অভাৱ বুলি যাদৱ পায়েঙে ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনখনত ব্যক্ত কৰে।

অসমত বৃক্ষ ৰোপণ কৰিবলৈ অত্যাবশ্যকীয় ঠাইৰ অভাৱ বুলি যাদৱ পায়েঙে ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনখনত ব্যক্ত কৰে।

  • Share this:
ভাৰতৰ ফৰেষ্টমেন ৰূপে খ্যাত পদ্মশ্ৰী বটাঁপ্ৰাপ্ত যাদৱ মোলাই পায়েঙে কয় যে তেওঁ নিজৰ আত্মজীৱনীৰ অভিনেতা নিজেই হ’ব বিচাৰে। যদি তেওঁৰ ওপৰত কোনো আত্মজীৱনীমূলক ছবি নিৰ্মাণ হয়, তেন্তে তেওঁৰ চৰিত্ৰৰ অভিনয় অন্য কোনো ব্যক্তিয়ে নহয় বৰঞ্চ তেওঁ নিজেই কৰিব বুলি ইচ্ছা প্ৰকাশ কৰে। নতুন দিল্লীস্থিত গ্ৰীণটেক ফাউণ্ডেচনৰ দ্বাৰা ২৩ আৰু ২৪ আগষ্টত আয়োজিত এটা ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনত যাদৱ মোলাই পায়েঙে সন্মানীয় অতিথি হিচাপে সভাখনত উপস্থিত থাকে। দুদিনীয়াকৈ আয়োজন হোৱা সেই ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনৰ আৰম্ভণিৰ দিনটোত যাদৱ মোলাই পায়েঙে সন্মিলনখনত উপস্থিত সকলো ব্যক্তিক সম্বোধন কৰি উক্ত কথা প্ৰকাশ কৰে।

উল্লেখ্য যে, যাদৱ মোলাই পায়েঙে প্ৰায় ৪ কোটিতকৈও অধিক গছ ৰোপণ কৰি অসমৰ পৰিৱেশলৈ এক বৃহৎ ধনাত্মক পৰিৱৰ্তন আনিছে। ব্যক্তিজনে ভাৰতৰ কিছুমান সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ কৰ্পোৰেট হাউচ আৰু ৰাজহুৱা খণ্ডৰ প্ৰতিষ্ঠান আৰু চৰকাৰী সংস্থাক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা পৰিৱেশ বৃত্তিধাৰীসকলৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ সমাৱেশখনক সম্বোধন কৰিছিল।

উক্ত সন্মিলনত তেওঁৰ আত্মজীৱনীমূলক ছবি সম্পৰ্কে সোধা এটা প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিবলৈ যাওঁতে যাদৱ মোলাই পায়েঙে কয় যে আত্মজীৱনীৰ নিজ চৰিত্ৰত নিজেই অভিনয় কৰিব যদিও তেওঁ অভিনয়ৰ বিষয়ে নাজানে তথাপিও তেওঁ সেই চৰিত্ৰটোত জীয়াব পাৰিব।

সমগ্ৰ ভাৰতৰ পৰা অহা ২৫০ তকৈও অধিক প্ৰসিদ্ধ পৰিৱেশ পেছাদাৰীলোকলৈ তেওঁৰ যাত্ৰাৰ বিষয়ে ব্যাখ্যা কৰি তেওঁ কয় যে, তেওঁৰ জ্ঞাত একমাত্ৰ কথাটো হ'ল গছ ৰোপণ কৰা। আৰু তেওঁ নিজৰ শেষ উশাহলৈকে এইটো অব্যাহত ৰাখিব বিচাৰে। তেওঁ গছৰ খেতি খায়, শুৱে, পান কৰে আৰু উশাহ লয় আৰু ইয়াৰ বাহিৰে আন একো ভাবিব নোৱাৰে বুলিও প্ৰকাশ কৰে।

অসমত বৃক্ষ ৰোপণ কৰিবলৈ অত্যাবশ্যকীয় ঠাইৰ অভাৱ বুলি যাদৱ পায়েঙে ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মিলনখনত ব্যক্ত কৰে। ইয়াৰোপৰি, অসমৰ ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ দ্বাৰা শুকান বালিচৰৰ কাষত গছপুলি আৰু বীজ ৰোপণ কৰিবলৈ তেওঁ গৈছিল বুলিও জনায়। যোৰহাটৰ ওচৰৰ মাজুলী দ্বীপত বৰ্তমান ৫৫০ হেক্টৰ তৰপত এটা অৰণ্য সৃষ্টি কৰিছে বুলি তেওঁ ব্যাখ্যা কৰে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি