உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • International Yoga Day 2022 : ঐতিহাসিক কাৰেং ঘৰৰ বাকৰিত যোগ দিৱস পালন, অংশগ্ৰহণ বিধানসভাৰ উপাধ্যক্ষ নোমল মমিনৰ

    International Yoga Day 2022 : ঐতিহাসিক কাৰেং ঘৰৰ বাকৰিত যোগ দিৱস পালন, অংশগ্ৰহণ বিধানসভাৰ উপাধ্যক্ষ নোমল মমিনৰ

    আয়ুস মন্ত্ৰণালয়ৰ নিৰ্দেশ অনুসৰি, শিৱসাগৰ জিলা প্ৰশাসনৰ উদ্যোগত কাৰেং ঘৰৰ চৌহদত আজি যোগ দিৱস উদযাপন কৰা হয়৷

    আয়ুস মন্ত্ৰণালয়ৰ নিৰ্দেশ অনুসৰি, শিৱসাগৰ জিলা প্ৰশাসনৰ উদ্যোগত কাৰেং ঘৰৰ চৌহদত আজি যোগ দিৱস উদযাপন কৰা হয়৷

    আয়ুস মন্ত্ৰণালয়ৰ নিৰ্দেশ অনুসৰি, শিৱসাগৰ জিলা প্ৰশাসনৰ উদ্যোগত কাৰেং ঘৰৰ চৌহদত আজি যোগ দিৱস উদযাপন কৰা হয়৷

    • Share this:
    আজি অষ্টম আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যোগ দিৱস৷ দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ লগতে ৭৫টা ঐতিহাসিক স্থানত আয়ুস মন্ত্ৰণালয়ৰ তত্বাৱধানত উদযাপন কৰা হৈছে যোগ দিৱস৷ ৭৫টা ঐতিহাসিক স্থানৰ ভিতৰত আছে শিৱসাগৰ জিলাৰ গড়গাঁৱৰ কাৰেং ঘৰৰ বাকৰি৷

    আয়ুস মন্ত্ৰণালয়ৰ নিৰ্দেশ অনুসৰি, শিৱসাগৰ জিলা প্ৰশাসনৰ উদ্যোগত কাৰেং ঘৰৰ চৌহদত আজি যোগ দিৱস উদযাপন কৰা হয়৷ ঐতিহাসিক কাৰেংঘৰৰ চৌহদত উদয়াপন কৰা যোগ দিৱসত অংশগ্ৰহণ কৰে অসম বিধান সভাৰ উপাধ্যক্ষ নোমল মমিনে।

    Read| International Yoga Day 2022: যোগে বিশ্ব আৰু মানুহক সংযোগ কৰিছে, আমাৰ বহুতো সমস্যাৰ অন্ত পেলাইছে: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

    যোগ দিৱসৰ কাৰ্যসূচীত অংশগ্ৰহণ কৰি নোমল মমিনে কয় যে যোগৰ জৰিয়তে লাচিত বৰফুকনে অপৰিসীম শক্তি লাভ কৰি যুদ্ধত জয় লাভ কৰিছিল৷ মোগলৰ সৈতে যুদ্ধ কৰিবলৈ নহয়, সুস্বাস্থ্যৰ অধিকাৰী হৈ দেশৰ উন্নতিৰ হকে কাম কৰিবলৈ সকলোৱে যোগ কৰক৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: