• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ২০২১ত কংগ্ৰেছ ক্ষমতালৈ আহিলে এসপ্তাহৰ ভিতৰত উঠাই ল’ব কা আন্দোলনৰ সৈতে জড়িত গোচৰ, সংবাদমেলত ৰিপুণ বৰা

২০২১ত কংগ্ৰেছ ক্ষমতালৈ আহিলে এসপ্তাহৰ ভিতৰত উঠাই ল’ব কা আন্দোলনৰ সৈতে জড়িত গোচৰ, সংবাদমেলত ৰিপুণ বৰা

শুকুৰবাৰে বহুকেইটা নিবাৰ্চনী ইচ্ছ্যুলৈ ৰাজীৱ ভৱনত সংবাদমেল সম্বোধন কৰিলে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই ৷

শুকুৰবাৰে বহুকেইটা নিবাৰ্চনী ইচ্ছ্যুলৈ ৰাজীৱ ভৱনত সংবাদমেল সম্বোধন কৰিলে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই ৷

শুকুৰবাৰে বহুকেইটা নিবাৰ্চনী ইচ্ছ্যুলৈ ৰাজীৱ ভৱনত সংবাদমেল সম্বোধন কৰিলে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই ৷

  • Share this:
সমাগত ২০২১ৰ বিধানসভা নিৰ্বাচন৷ নিৰ্বাচনক লৈ এতিয়া সাজু শাসক বিৰোধী৷ শুকুৰবাৰে বহুকেইটা নিবাৰ্চনী ইচ্ছ্যুলৈ ৰাজীৱ ভৱনত সংবাদমেল সম্বোধন কৰিলে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ সভাপতি ৰিপুণ বৰাই ৷ সংবাদমেল সম্বোধন কৰিয়েই ৰিপুণ বৰাৰ ঘোষণা, ২০২১ত কংগ্ৰেছ চৰকাৰ গঠন হ’লে এসপ্তাহৰ ভিতৰত উঠাই লোৱা হ’ব কা’ আন্দোলনত জড়িত লোকৰ ওপৰত থকা সকলো গোচৰ ৷

ৰিপুণ বৰাৰ মতে, চৰকাৰ এতিয়া বিত্তীয় সংকটত ভুগিছে, সেইকাৰণে কোভিড আক্ৰান্তৰ পৰা বিল লোৱাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ৷ ৰাজ্যৰ হাস্পতালসমূহত অক্সিজেনৰ যোগান কৰা প্ৰতিষ্ঠানসমূহক ধন দিব নোৱাৰাৰ বাবেই বৰ্তমান হাস্পতালসমূহত দেখা দিছে অক্সিজেনৰ নাটনি ৷

কিন্তু তাৰ মাজতে নামঘৰলৈ অনুদান, অৰুণোদয় আঁচনিৰ টকা কেনেকৈ আহিব, সেয়া শ্বেতপত্ৰৰ জৰিয়তে অসমৰ ৰাইজক অৱগত কৰিবলৈ আহ্বান জনাই ৰিপুণ বৰাই ৷ ৰিপুণ বৰাৰ মতে, জনসাধাৰণৰ প্ৰতিশ্ৰুতি ৰক্ষাত সম্পূৰ্ণ ব্যৰ্থ হৈছে বিজেপি চৰকাৰ ৷ নিবনুৱা সমস্যাৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সকলো সমস্যা সমাধানৰ ক্ষেত্ৰত চৰকাৰ সম্পূৰ্ণৰূপে বিফল হৈছে বুলি দাবী কৰিলে কংগ্ৰেছৰ সভাপতিগৰাকীয়ে।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: