‘কা’ আন্দোলনৰ বাবে নহয়, মাওবাদীৰে সম্পৰ্ক থকাৰ প্ৰমাণ পোৱাৰ বাবেহে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে অখিল গগৈক’- বিস্ফোৰণ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 8, 2021, 4:02 PM IST
‘কা’ আন্দোলনৰ বাবে নহয়, মাওবাদীৰে সম্পৰ্ক থকাৰ প্ৰমাণ পোৱাৰ বাবেহে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে অখিল গগৈক’- বিস্ফোৰণ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ
অখিল গগৈৰ সন্দৰ্ভত চাঞ্চল্যকৰ মন্তব্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ

অখিল গগৈৰ সন্দৰ্ভত চাঞ্চল্যকৰ মন্তব্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ

  • Share this:
‘নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইন বিৰোধী আন্দোলন কৰাৰ বাবে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা নাই অখিল গগৈক। সেয়া মানুহৰ ভুল ধাৰণা। মাওবাদীৰে সম্পৰ্ক ৰক্ষা কৰাৰ প্ৰমাণ পোৱাৰ বাবেহে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছিল অখিল গগৈক।  মাওবাদীৰ প্ৰশিক্ষণ ল’বলৈ অসমৰ পৰা ল’ৰা পঠিয়াইছিল অখিল গগৈয়ে। আৰু অখিলে পঠিওৱা ল’ৰাই সন্ত্ৰাসবাদীৰ প্ৰশিক্ষণ লৈ অসমলৈ ঘূৰি আহিছিল। আৰু অসমলৈ আহি মাওবাদীৰ কাম কাজ আৰম্ভ কৰিছে। আৰু সেই তথ্যৰ আধাৰত এন আই এই গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে অখিল গগৈক।’- অখিলৰ সন্দৰ্ভত এই চাঞ্চল্যকৰ মন্তব্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ।

মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই লগতে কয় যে, 'আমি কোনোবা ব্যক্তি জে’লত থকা নথকাকলৈ ৰাজনীতি নকৰো। কোন জে’লত থাকিব, কোন নাথাকিব সেয়া সিদ্ধান্ত কোৰ্টে ল’ব।অখিল গগৈৰ গ্ৰেপ্তাৰ ৰাষ্ট্ৰদ্ৰোহ বা কা' আন্দোলনত জড়িত থকাৰ কাৰণো হোৱা নাই। দীৰ্ঘদিন ধৰি মাওবাদীৰে অখিল গগৈৰ সম্পৰ্ক থকাৰ সন্দৰ্ভত তদন্ত চলাই থকা হৈছিল আৰু পৰৱৰ্তী সময়ত NIAলৈ কেচ হস্তান্তৰ কৰা হৈছিল। এতিয়া অখিল গগৈ নিৰ্দোষী, দোষী সেই সন্দৰ্ভত কোৰ্টে সিদ্ধান্ত ল’ব।’

ইফালে বৃহস্পতিবাৰে অখিল গগৈৰ জামিন আবেদন নাকচ হোৱাৰ পিছতে সৰ্বত্ৰ তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছে। চৰকাৰে ষড়যন্ত্ৰমূলক ভাবে অখিল গগৈক জে’লত ভৰাই থৈছে বুলিও অভিযোগ কৰিছে একাংশই। তাৰ মাজতে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কৰা মন্তব্য কৃষক মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতি বা ৰাইজৰ দলৰ নেতৃত্বই কিদৰে গ্ৰহণ কৰিব,সেয়া হ’ব লক্ষণীয়।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: January 8, 2021, 4:02 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading