• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Himanta Biswa Sarma : ৰাজ্যত এইবাৰ হোলী আৰু বিহু উদযাপন কৰিব পাৰিবনে? ক’লে মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

Himanta Biswa Sarma : ৰাজ্যত এইবাৰ হোলী আৰু বিহু উদযাপন কৰিব পাৰিবনে? ক’লে মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয়, ‘‘নিৰ্বাচনী সভা হ’ব পাৰিলে বিহুও হ’ব লাগিব। লকডাউনৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই অসমত।’’

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয়, ‘‘নিৰ্বাচনী সভা হ’ব পাৰিলে বিহুও হ’ব লাগিব। লকডাউনৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই অসমত।’’

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয়, ‘‘নিৰ্বাচনী সভা হ’ব পাৰিলে বিহুও হ’ব লাগিব। লকডাউনৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই অসমত।’’

  • Share this:
‘‘কোনে কৈছে ৰাজ্যত পুনৰ মহামাৰীৰ ৰূপ লৈছে কোভিড০১৯–এ৷ এয়া মিছা কথা, ভিক্তিহীন৷ ৰাজ্যত ক’তো কোভিড নাই৷ আছে যদি দুই এজনৰ আছে৷ য’ত হাজাৰ হাজাৰ লোকৰ কোভিডৰ সংক্ৰমণৰ সময়ত ভয় কৰা নাছিলো, এতিয়া কিহৰ ভয়৷’’ – এই মন্তব্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ।

‘‘ৰাজ্যত এইবাৰ পূৰ্বৰ দৰেই হোলী, বিহু উদযাপন কৰিব পাৰিব৷ হোলী, বিহু উদযাপন কৰাত বাধা নাই৷ বিহু উদযাপন নকৰিলে শিল্পীসকলৰ বহুত সমস্যা হয়৷ শিল্পীৰ পেটৰ ভাতৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখিব লাগিব৷ সেয়ে উৎসৱ উদযাপন হ’ব৷ অৱশ্যে নিজকে বচাই ৰখাৰ স্বাৰ্থত কোভিডৰ নীতি নিয়ম পালন কৰিব লাগিব।’’ – ক’লে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।

হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয়, ‘‘নিৰ্বাচনী সভা হ’ব পাৰিলে বিহুও হ’ব লাগিব। লকডাউনৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই অসমত।’’

এটাও পঢ়ক : ৰেষ্টুৰেণ্টৰ বাথৰুমৰ পৰা পেণ্ট নিপিন্ধাকৈয়ে ওলাই আহিল মালাইকা, তাৰ পিছত...
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: