உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • বিটিচিৰ উন্নয়নৰ ধন অজগৰৰ দৰে গিলিছে হাগ্ৰামাই – বাক্সাৰ নিৰ্বাচনী সভাত ক’লে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

    বিটিচিৰ উন্নয়নৰ ধন অজগৰৰ দৰে গিলিছে হাগ্ৰামাই – বাক্সাৰ নিৰ্বাচনী সভাত ক’লে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

    হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় – এইবাৰ বিটিচিত বিজেপি দলে পৰিষদ গঠন কৰিবই৷

    হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় – এইবাৰ বিটিচিত বিজেপি দলে পৰিষদ গঠন কৰিবই৷

    হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় – এইবাৰ বিটিচিত বিজেপি দলে পৰিষদ গঠন কৰিবই৷

    • Share this:
    বান্দৰ, মেকুৰী নহয়, এইবাৰ অজগৰ আৰু হাতী৷ বিটিচিত হিমন্ত আৰু হাগ্ৰামাৰ বাকযুদ্ধ এতিয়া তুংগত। আজি পুনৰ হাগ্ৰামা মহিলাৰী নেতৃত্বাধীন বিপিএফ দলৰ বিৰুদ্ধে সৰৱ হৈ পৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ মন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা৷

    বাক্সাৰ ২৫নং বাগানপাৰা পৰিষদীয় সমষ্টিৰ বিজেপি প্ৰাৰ্থী আৰতি বৰদলৈৰ হৈ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলাই বিপিএফ দলক সমালোচনা কৰে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই৷ ইয়াৰ পূৰ্বে মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই প্ৰায় বিশ কিলোমিটাৰ চাইকেল ৰেলী কৰি নিৰ্বাচনী সভাত ভাগ লয়৷ চাইকেল ৰেলী শেষ কৰি ড০ শৰ্মাই এখন বিশাল নিৰ্বাচনী সভাত ভাষণ ৰাখি কয় যে বিজেপি দলে বিটিচি  নিৰ্বাচনত নমাৰ উদ্দেশ্যেই হল বিটিচিবাসীক সম অধিকাৰ প্ৰাদান কৰা৷

    আনহাতে, বিটিচিত হাগ্ৰামাৰ দুৰ্নীতি সংক্ৰান্তত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই হাগ্ৰামাক এইবাৰ মেকুৰীৰ পৰিৱৰ্তে অজগৰ আৰু হাতীৰ লগত তুলনা কৰে৷ অজগৰে যেনেদৰে সকলো গোটে গোটে গিলে হাগ্ৰামায়ো বিটিচিৰ উন্নয়নৰ টকা গোটে গোটে হজম কৰা বুলি হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই মন্তব্য কৰে৷

    বিটিচিত বিজেপি চৰকাৰ হ’লে ৰাইজে জবকাৰ্ড, চৰকাৰী ঘৰ, শৌচালয় আদিৰ অভাৱৰ পৰা মুক্ত হ’ব বুলি কয় মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে৷ বিজেপি চৰকাৰ আহিলে বিটিচিৰ ভিতৰৰ মাটি কিনা–বেচা কৰাৰ অনুমতি সকলো শ্ৰেণীৰ লোকক ১৫ৰ পৰা ২০ দিনৰ ভিতৰত দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰাৰ কথা ব্যক্ত কৰে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে৷

    হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় – এইবাৰ বিটিচিত বিজেপি দলে পৰিষদ গঠন কৰিবই৷ ইফালে বদৰুদ্দিন আজমলকো তীব্ৰ ভাষাৰে সমালোচনা কৰি হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে আজমলে বিদেশৰ এটা ফাউণ্ডেচনৰ পৰা ধন আনি এটা অংশ ৰাইজক দি বাকীখিনি নিজে আত্মসাত কৰে৷ আনপিনে হাগ্ৰামা এতিয়া বিচিচিত অতীত বুলিও গুৰুত্বপূৰ্ণ মন্তব্য কৰে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: