নিৰাপত্তাৰক্ষী এৰিলে হাগ্ৰামাই, প্ৰচণ্ড শীতত কঁপি কঁপি ঘৰৰ বাহিৰত ওৰেনিশা বোন্দাপৰ দিলে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ দলে

News18 Assam | News18-Assam
Updated:December 22, 2020, 10:25 AM IST
নিৰাপত্তাৰক্ষী এৰিলে হাগ্ৰামাই, প্ৰচণ্ড শীতত কঁপি কঁপি ঘৰৰ বাহিৰত ওৰেনিশা বোন্দাপৰ দিলে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ দলে
আধাঘণ্টাৰ ভিতৰতে ঘৰ খালী কৰাৰ নিৰ্দেশ দিয়াত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ বাসগৃহত থকা নিৰাপত্তাৰক্ষীসকলে টালি-টোপোলা বান্ধি গড়কাপ্তানী পথলৈ ওলাই আহে আৰু ঊৰ্ধ্বতম বিষয়াক ঘটনা সন্দৰ্ভত অৱগত কৰে।

আধাঘণ্টাৰ ভিতৰতে ঘৰ খালী কৰাৰ নিৰ্দেশ দিয়াত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ বাসগৃহত থকা নিৰাপত্তাৰক্ষীসকলে টালি-টোপোলা বান্ধি গড়কাপ্তানী পথলৈ ওলাই আহে আৰু ঊৰ্ধ্বতম বিষয়াক ঘটনা সন্দৰ্ভত অৱগত কৰে।

  • News18 Assam
  • Last Updated: December 22, 2020, 10:25 AM IST
  • Share this:
বিপিএফ দলৰ সভাপতি তথা বিটিচিৰ প্ৰাক্তন মুখ্য কাৰ্যবাহী সদস্য হাগ্ৰামা মহিলাৰীয়ে তেওঁৰ ঘৰৰ পৰা নিৰাপত্তাৰক্ষীসকলক উলিয়াই দিয়াৰ পিছত বিপাঙত পৰে নিৰাপত্তৰক্ষীসকল। আধাঘণ্টাৰ ভিতৰতে ঘৰ খালী কৰাৰ নিৰ্দেশ দিয়াত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ বাসগৃহত থকা নিৰাপত্তাৰক্ষীসকলে টালি-টোপোলা, বেডিং বান্ধি গড়কাপ্তানী পথলৈ ওলাই আহে আৰু ঊৰ্ধ্বতম বিষয়াক ঘটনা সন্দৰ্ভত অৱগত কৰে।

হঠাৎ তেনেদৰে উলিয়াই দিয়াত নিশা প্ৰচণ্ড শীতত কঁপি কঁপি ৰাজপথতে বোন্দাপৰ দি থাকিবলগীয়া হয় নিৰাপত্তাৰক্ষীসকলে। নিৰাপত্তাৰক্ষী বিষয়াই সদৰি কৰা মতে, সদ্যহতে ২১ গৰাকী নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে হাগ্ৰামা মহিলাৰীক নিৰাপত্তা প্ৰদান কৰিছিল যদিও প্ৰশাসনে ইয়াৰে ১১ গৰাকী নিৰাপত্তাৰক্ষী ৰাখি বাকীখিনিক প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ আগতীয়া তথ্য লাভ কৰিয়ে হাগ্ৰামা মহিলাৰীয়ে সকলো নিৰাপত্তাৰক্ষীক বিদায় দিয়ে।

বিষয়টো ঊৰ্ধ্বতম কৰ্তৃপক্ষক জনোৱা হৈছে আৰু তেওঁলোকক আৰক্ষী নিৱেশলৈ নিয়াৰ বাবে অনুৰোধ জনোৱা হৈছে যদিও আৰক্ষী নিৱেশৰ পৰা মাত্ৰ এখন বলেৰো গাড়ী পঠোৱা হৈছে বুলি সদৰি কৰে। অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ সহিতে ২১জন নিৰাপত্তাৰক্ষী, পালেং-বিচনা, বেডিং-পত্ৰ লৈ এখন বলেৰ'ত কেনেকৈ যাব পাৰি বুলিও বিষয়াগৰাকীয়ে ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰে।

এফালে ঊৰ্ধ্বতম কৰ্তৃপক্ষই গুৰুত্ব নিদিয়া আৰু আনহাতে হাগ্ৰামা মহিলাৰীয়ে নিজেই সকলোধৰণৰ নিৰাপত্তাৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাত নিৰাপত্তাৰক্ষীসকলে গড়কাপ্তানী পথৰ ওপৰতে নৈশ যাপন কৰিব লগা হয়।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: December 22, 2020, 10:25 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading