• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বিৰুদ্ধে মন্তব্যক লৈ মনীষ চিছোদিয়াৰ বাবে কোনো সকাহ নাই, গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ে খাৰিজ কৰিছে আবেদন ...

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বিৰুদ্ধে মন্তব্যক লৈ মনীষ চিছোদিয়াৰ বাবে কোনো সকাহ নাই, গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ে খাৰিজ কৰিছে আবেদন ...

File Photo

File Photo

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই চিছোদিয়াৰ বিৰুদ্ধে অপৰাধমূলক মানহানিৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। চিছোদিয়াই একেটা গোচৰ বাতিল কৰিবলৈ গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ত এখন আবেদন দাখিল কৰিছিল।

  • Share this:
গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ে দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াৰ আবেদন খাৰিজ কৰিছে। অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই চিছোদিয়াৰ বিৰুদ্ধে অপৰাধমূলক মানহানিৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। চিছোদিয়াই একেটা গোচৰ বাতিল কৰিবলৈ গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ত এখন আবেদন দাখিল কৰিছিল।

চিছোদিয়াক অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজ্যখনৰ কামৰূপ জিলাৰ মুখ্য ন্যায়িক দণ্ডাধীশৰ আদালতত অপৰাধমূলক অৱমাননাৰ গোচৰ ৰুজু কৰিছিল। আদালতে চিছোদিয়াক ১৯ ছেপ্টেম্বৰত হাজিৰ হ'বলৈ জাননী জাৰি কৰিছিল। দৰাচলতে, এখন সংবাদমেলৰ সময়ত, চিছোদিয়াই হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ বিৰুদ্ধে ক'ৰোনাৰ সময়ত তেওঁৰ পত্নীৰ ফাৰ্মৰ পৰা ব্যয়বহুল মূল্যত ৰাজ্যখনৰ বাবে পিপিই কিট ক্ৰয় কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছিল।

সুৰা নীতিৰ ওপৰত কঠোৰ পদক্ষেপ
আনহাতে, দিল্লীৰ সুৰা নীতিৰ ক্ষেত্ৰতো চিছোদিয়াক কঠোৰ কৰা হৈছে। তেওঁৰ ঘনিষ্ঠ সহায়ক আৰু আবকাৰী নীতি গোচৰ অভিযুক্ত দিনেশ অৰোৰাই চৰকাৰী উইটনেছ হ'বলৈ অনুমতি বিচাৰিছে। দিনেশ অৰোৰাই শপত লৈছে যে তেওঁ কোনো চাপ অবিহনে চৰকাৰী উইটনেছ হ'ব বিচাৰে। তেওঁ তেওঁৰ বিৰুদ্ধে থকা অভিযোগৰ বাবে ক্ষমাৰ বাবে আবেদন দাখিল কৰিছিল। ৰাউজ এভিনিউ আদালতে এতিয়া সিদ্ধান্ত ল'ব যে দিনেশ অৰোৰাক চৰকাৰী উইটনেছ কৰিব নে নকৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি