உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • কোৰোণাৰ বাবেহে হৈছে পলম! শীঘ্ৰে আৰম্ভ হ’ব গুৱাহাটীত টুইন টাৱাৰ নিৰ্মাণৰ কাম

    কোৰোণাৰ বাবেহে হৈছে পলম! শীঘ্ৰে আৰম্ভ হ’ব গুৱাহাটীত টুইন টাৱাৰ নিৰ্মাণৰ কাম

    সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হ’ল সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মন্ত্ৰীসভাৰ বৈঠক। বৈঠকত বজালীক পূৰ্ণাংগ জিলা হিচাপে অনুমোদন জনোৱা হয়।

    সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হ’ল সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মন্ত্ৰীসভাৰ বৈঠক। বৈঠকত বজালীক পূৰ্ণাংগ জিলা হিচাপে অনুমোদন জনোৱা হয়।

    সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হ’ল সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মন্ত্ৰীসভাৰ বৈঠক। বৈঠকত বজালীক পূৰ্ণাংগ জিলা হিচাপে অনুমোদন জনোৱা হয়।

    • Share this:
    সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হ’ল সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মন্ত্ৰীসভাৰ বৈঠক ৷ আবেলি দুই বজাত অনুষ্ঠিত হয় বৈঠক ৷ খানাপাৰাৰ ষ্টাফ কলেজত অনুষ্ঠিত হোৱা বৈঠকত কোৰোণা মহামাৰীৰ পৰৱৰ্তী পৰিস্থিতি সন্দৰ্ভত  আলোচনা কৰা হয়।লগতে গ্ৰহণ কৰা হয় বহুকেইটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ৷ বৈঠকৰ শেষত মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰীয়ে সংবাদমেল সম্বোধন কৰে।

    • শীঘ্ৰে গুৱাহাটীত আৰম্ভ হ’ব টুইট টাৱাৰ নিৰ্মাণৰ কাম।  অসম চৰকাৰে প্ৰকাশ কৰিব টেণ্ডাৰ ৷  বিশ্বজুৰি কোৰোণাৰ ত্ৰাসৰ বাবে NPCCই  আহিব নোৱাৰিলে ৷ এই বছৰতে আৰম্ভ হ’ব কাম ৷

    • আজিৰ কেবিনেট বৈঠকতে বজালী মহকুমাক পূৰ্ণাংগ জিলাৰ অনুমোদন জনোৱা হয়। নতুনকৈ ১০জন বিষয়া নতুন জিলাত নিযুক্তি দিয়া হৈছে। লগতে ৮৫ পদ সৃষ্টি কৰা হৈছে বজালীত। ৬৮৮খন বাছ চলোৱাৰো সিদ্ধান্ত ৷

    • state capital ২৩৩, short distance ১৪৭, ৫০খন অন্যান্য চহৰৰ বাবে, long distanceৰ বাবে ২৩৮ বাছ দিয়া হ'ব ASTCৰ অধীনত ৷ 

    • SDRFৰ আন দুটা নতুন বেটেলিয়ন সৃষ্টিৰ সিদ্ধান্ত।

    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: