• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ৰীণা দাস হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনাই লৈছে নতুন মোৰ, পুত্ৰ-বোৱাৰীক সোধা-পোছা কৰিবলৈ আগবাঢ়িছে আৰক্ষী

ৰীণা দাস হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনাই লৈছে নতুন মোৰ, পুত্ৰ-বোৱাৰীক সোধা-পোছা কৰিবলৈ আগবাঢ়িছে আৰক্ষী

সোমবাৰে সন্ধিয়া বশিষ্ঠৰ পিলিংকাতা অঞ্চলৰ নিজ ঘৰৰ শৌচাগাৰৰ চৌহদতে ক্ষত-বিক্ষত অৱস্থাত উদ্ধাৰ হৈছিল ৰীণা দাস নামৰ মহিলাগৰাকীৰ মৃতদেহ।

সোমবাৰে সন্ধিয়া বশিষ্ঠৰ পিলিংকাতা অঞ্চলৰ নিজ ঘৰৰ শৌচাগাৰৰ চৌহদতে ক্ষত-বিক্ষত অৱস্থাত উদ্ধাৰ হৈছিল ৰীণা দাস নামৰ মহিলাগৰাকীৰ মৃতদেহ।

সোমবাৰে সন্ধিয়া বশিষ্ঠৰ পিলিংকাতা অঞ্চলৰ নিজ ঘৰৰ শৌচাগাৰৰ চৌহদতে ক্ষত-বিক্ষত অৱস্থাত উদ্ধাৰ হৈছিল ৰীণা দাস নামৰ মহিলাগৰাকীৰ মৃতদেহ।

  • Share this:
সোমবাৰে সন্ধিয়া বশিষ্ঠৰ পিলিংকাতা অঞ্চলৰ নিজ ঘৰৰ শৌচাগাৰৰ চৌহদতে ক্ষত-বিক্ষত অৱস্থাত উদ্ধাৰ হৈছিল ৰীণা দাস নামৰ মহিলাগৰাকীৰ মৃতদেহ। ‘৷NATINAL SAMPLE SERVICE (NSS)’ বিভাগত কৰ্মৰত ৰীণা দাসে দুবছৰৰ পূৰ্বে অৱসৰ গ্ৰহণৰ পিছতে পিলিংকাতাত থকা নিজ বাসগৃহৰ প্ৰথম মহলাত অকলে থাকিবলৈ লৈছিল ৷ গ্ৰাউণ্ড ফ্ল’ৰত আছিল পুত্ৰ আৰু বোৱাৰী।

সোমবাৰে হঠাৎ শৌচাগাৰত ৰীণা দাসৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰৰ পিছতে সন্দেহ কৰা হৈছিল হয়টো কোনো ডকাইতে নৃশংস ভাৱে হত্যা কৰিছিল অৱসৰপ্ৰাপ্ত মহিলাগৰাকীক ৷ কাৰণ মহিলাগৰাকীৰ ল’কাৰৰ চাবি, মোবাইল ফোন আৰু এটা বেগ পোৱা নাছিল আৰক্ষীয়ে ৷

কিন্তু শেহতীয়াকৈ আৰক্ষীৰ তদন্তত পোহৰলৈ আহিছে কেতবোৰ বিস্ফোৰক তথ্য ৷ মৃতদেহ উদ্ধাৰৰ পূৰ্বে ৰীণা দাসৰ সৈতে সংঘাত হৈছিল পুত্ৰ আৰু বোৱাৰীৰ ৷ তাৰ পিছতে হঠাৎ শৌচাগাৰত অৱস্থাত উদ্ধাৰ হৈছিল ৰীণা দাসৰ মৃতদেহ। ফলত এতিয়া ঘটনাৰ সন্দৰ্ভত পুত্ৰ-বোৱাৰীক সোধা-পোছা কৰিবলৈ আগবাঢ়িছে আৰক্ষী।

উল্লেখযোগ্য যে, পুত্ৰ আৰু বোৱাৰীৰ সৈতে সু সম্পৰ্ক নথকাৰ বাবেই ৰীণা দাসে অৱসৰৰ পিছৰে পৰা ঘৰৰ প্ৰথম মহলাত বেলেগকৈ থাকিব লৈছিল ৷ এই সকলোবোৰ দিশ সামৰি আৰক্ষীয়ে অতি গুৰুত্ব সহকাৰে আগবঢ়াই নিছে তদন্ত প্ৰক্ৰিয়া ৷ তদন্ততে হয়টো অচিৰেই পোহৰলৈ আহিব অৱসৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া ৰীণা দাসৰ হত্যাকাণ্ডৰ আঁৰৰ প্ৰকৃত ৰহস্য ৷
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: