• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • মাস্ক নিপিন্ধাকৈ ঘৰৰ পৰা ওলোৱা মহানগৰবাসী সাৱধান!

মাস্ক নিপিন্ধাকৈ ঘৰৰ পৰা ওলোৱা মহানগৰবাসী সাৱধান!

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই স্পষ্টভাৱে কৈছে যিসকলে নিয়ম উলংঘা কৰিব সেই সকলৰ ওপৰত লোৱা হ’ব কঠোৰ ব্যৱস্থা৷

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই স্পষ্টভাৱে কৈছে যিসকলে নিয়ম উলংঘা কৰিব সেই সকলৰ ওপৰত লোৱা হ’ব কঠোৰ ব্যৱস্থা৷

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই স্পষ্টভাৱে কৈছে যিসকলে নিয়ম উলংঘা কৰিব সেই সকলৰ ওপৰত লোৱা হ’ব কঠোৰ ব্যৱস্থা৷

  • Share this:
গুৱাহাটী মহানগৰ আৰক্ষীয়ে ৰাজহুৱা স্থানত মাস্ক পৰিধান নকৰা লোকৰ বিৰুদ্ধে আৰম্ভ কৰিছে বিশেষ অভিযান৷ জনবহুল স্থানসমূহত মহানগৰ আৰক্ষীয়ে জৰিমনা বিহাৰ বাবে আৰম্ভ কৰিছে অভিযান৷

গুৱাহাটী আৰক্ষীয়ে ৩০ আগষ্টৰ পৰা ৫ তাৰিখলৈ মাস্ক পৰিধান নকৰাৰ বাবে জৰিমনা বিহিলে ১৩ লাখ টকাতকৈ অধিক টকাৰ জৰিমনা ৷ গুৱাহাটী আৰক্ষীয়ে অকল ৪ তাৰিখৰ দিনা মাস্ক নিপিন্ধাকৈ ৰাজহুৱা স্থানলৈ অহা লোকক জৰিমনা বিহিলে ৮০ হাজাৰ টকাৰ৷  মহানগৰ আৰক্ষীয়ে দৈনিক ৮০ হাজাৰৰ পৰা ১ লাখ টকা পৰ্যন্ত জৰিমনা সংগ্ৰহ কৰিছে দৈনিক।

সমগ্ৰ ৰাজ্যতে আৰক্ষীয়ে মাস্কৰ বিৰুদ্ধে আৰম্ভ কৰিছে ব্যাপক জৰিমনা বিহাৰ অভিযান৷  সমগ্ৰ ৰাজ্যত এই পৰিমাণ প্ৰায় ৫০  লক্ষাধিক৷ কেন্দ্ৰ আৰু ৰাজ্য চৰকাৰে বাৰম্বাৰ ৰাইজক অনুৰোধ কৰি আহিছে সামাজিক দুৰত্ব আৰু মাস্ক পৰিধান কৰিবলৈ৷ যিহেতু দিনক দিনে ৰাজ্যত বৃদ্ধি পাইছে কোভিড–১৯ৰ সংক্ৰমণৰ হাৰ৷ কিন্তু এতিয়াও অকাংশ লোকে মানি চলা নাই নিৰ্দেশনা৷ যাৰ ফলত ৰাজহুৱা স্থানসমূহত সংক্ৰমণৰ হাৰ সকলোতকৈ বৃদ্ধি পাইছে৷

ইফালে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই স্পষ্টভাৱে কৈছে যিসকলে নিয়ম উলংঘা কৰিব সেই সকলৰ ওপৰত লোৱা হ’ব কঠোৰ ব্যৱস্থা৷

আৰক্ষী আয়ুক্তই মহানগৰবাসীক আহ্বান জনাইছে যে সকলোৱে সামাজিক দূৰত্ব বৰ্তাই ৰাখক আৰু মাস্ক পৰিধান কৰিহে ওলাই আহক৷ যদি কোনো লোকে নামানে তেন্তে সেইসকলৰ বিৰুদ্ধে জৰিমনা বিহাৰ ওপৰি লোৱা হ’ব কঠোৰ আইনগত ব্যৱস্থা৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি