உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • গুৱাহাটীৰ হোটেলত কিয় মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকল ? কি অংক হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ সৈতে ? টুইটযোগে অসম চৰকাৰৰ তীক্ষ্ণ সমালোচনা TMCৰ ...

    গুৱাহাটীৰ হোটেলত কিয় মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকল ? কি অংক হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ সৈতে ? টুইটযোগে অসম চৰকাৰৰ তীক্ষ্ণ সমালোচনা TMCৰ ...

    টিএমচিয়ে অভিযোগ কৰিছে যে ৰাজ্যখনৰ প্ৰায় ২০ লাখ লোক বানপানীৰ দ্বাৰা ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে আৰু কোনেও ইয়াক লৈ চিন্তিত নহয়, কিন্তু ৰাজ্য চৰকাৰে আন এখন ৰাজ্যৰ চৰকাৰ কৰ্তন কৰিবলৈ ব্যস্ত হৈ আছে।

    টিএমচিয়ে অভিযোগ কৰিছে যে ৰাজ্যখনৰ প্ৰায় ২০ লাখ লোক বানপানীৰ দ্বাৰা ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে আৰু কোনেও ইয়াক লৈ চিন্তিত নহয়, কিন্তু ৰাজ্য চৰকাৰে আন এখন ৰাজ্যৰ চৰকাৰ কৰ্তন কৰিবলৈ ব্যস্ত হৈ আছে।

    টিএমচিয়ে অভিযোগ কৰিছে যে ৰাজ্যখনৰ প্ৰায় ২০ লাখ লোক বানপানীৰ দ্বাৰা ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে আৰু কোনেও ইয়াক লৈ চিন্তিত নহয়, কিন্তু ৰাজ্য চৰকাৰে আন এখন ৰাজ্যৰ চৰকাৰ কৰ্তন কৰিবলৈ ব্যস্ত হৈ আছে।

    • Share this:
    মহাৰাষ্ট্ৰত এতিয়া ৰাজনৈতিক অস্থিৰতা। শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলক মুখ্যমন্ত্ৰী উদ্ধৱ ঠাকৰেক এজন এজনকৈ এৰি যোৱা দেখা গৈছে। এতিয়ালৈকে, ৪০ জনৰো অধিক বিদ্ৰোহী বিধায়ক একনাথ সিন্দেৰ ফাললৈ গৈছে, যি বৰ্তমান গুৱাহাটীৰ ৰেডিচন ব্লু হোটেলত আছে। ইফালে, শিৱসেনাৰ নেতা সঞ্জয় ৰাউতে বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক কৈছে যে যদি তেওঁলোকে ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত মহাৰাষ্ট্ৰলৈ উভতি আহে তেন্তে তেওঁলোকে মহা বিকাশ আঘাড়ী (এমভিএ) মিত্ৰতাৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ কথা ভাবিব। বিজেপিয়ে মহাৰাষ্ট্ৰত চলি থকা সংকট সন্দৰ্ভত মুকলিকৈ একো কোৱা নাই, কিন্তু ইয়াৰ ওপৰত তীক্ষ্ণ নজৰ ৰাখিছে।

    বিদ্ৰোহী শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলক অভ্যৰ্থনা জনোৱাৰ বাবে গেৰুৱা দলটোৱে গুৱাহাটীৰ গোপীনাথ বৰদলৈ বিমানবন্দৰ আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ হোটেল ৰেডিচন ব্লু ভ্ৰমণৰ স্পষ্ট ইংগিত দিছে।

    এইবাবেই অসমত বিদ্ৰোহী বিধায়কসকল
    নিউজ১৮-এ ইতিমধ্যে প্ৰতিবেদন দিছিল যে বিজেপি সূত্ৰই কৈছে যে কেন্দ্ৰৰ শাসকীয় দলে অসমক সুৰক্ষিত বুলি বিবেচনা কৰে কিয়নো ৰাজ্যখনত বিজেপিয়ে আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিছে। ইয়াত, বিৰোধী বা শিৱসেনা বা উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে ৰাজ্যখনত কোনো প্ৰকাৰে প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে। একে সময়তে, ভিতৰুৱা লোকসকলৰ মতে, মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক ইয়াত সঠিকভাৱে ৰাখিব পাৰে।

    ইফালে, টিএমচিৰ অসম গোটৰ সদস্য আৰু কৰ্মীসকলে ৰেডিচন ব্লু হোটেলত বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ থকাক লৈ হোটেলৰ বাহিৰত ব্যাপক প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। কৰ্মীসকলে বিজেপিক মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰক উৎখাত কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে। টিএমচি কৰ্মীসকলৰ প্ৰতিবাদৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, নিৰাপত্তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বৃহৎ সংখ্যক আৰক্ষী বাহিনী মোতায়েন কৰা হৈছে আৰু কিছুমান টিএমচি নেতাকো আটক কৰা হৈছে।

    টিএমচিয়ে টুইটযোগে চৰকাৰক আঘাত কৰিছে
    এক টুইটযোগে টিএমচিয়ে অসম চৰকাৰক লক্ষ্য কৰি কয় যে ৰাজ্যখনত বিদ্যুৎ নাই, বিশুদ্ধ খোৱা পানী নাই, বান সংকটৰ কোনো কাৰ্যকৰী ব্যৱস্থাপনা নাই, চৰকাৰে জনসাধাৰণৰ সমস্যাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব নিদিয়ে। ৰাজ্য চৰকাৰৰ কোনো নেতাক সাধাৰণ মানুহৰ সৈতে থিয় হোৱা দেখা নাযায়।

    টিএমচিয়ে অভিযোগ কৰিছে যে ৰাজ্যখনৰ প্ৰায় ২০ লাখ লোক বানপানীৰ দ্বাৰা ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে আৰু কোনেও ইয়াক লৈ চিন্তিত নহয়, কিন্তু ৰাজ্য চৰকাৰে আন এখন ৰাজ্যৰ চৰকাৰ কৰ্তন কৰিবলৈ ব্যস্ত হৈ আছে। আন এখন ৰাজ্যৰ ৪০ জন বিদ্ৰোহী বিধায়ক আটাইতকৈ অসংবেদনশীল মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ সৈতে ক্ষুদ্ৰ ৰাজনীতিত ব্যস্ত।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: