মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»New Ministry Assam : হিমন্ত বিশ্বৰ মন্ত্ৰীসভাত কোন কোন হ’ব কেবিনেট মন্ত্ৰী, কোন হ’ব ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী? তালিকা চুড়ান্ত!

New Ministry Assam : হিমন্ত বিশ্বৰ মন্ত্ৰীসভাত কোন কোন হ’ব কেবিনেট মন্ত্ৰী, কোন হ’ব ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী? তালিকা চুড়ান্ত!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 10, 2021, 11:00 AM IST
New Ministry Assam : হিমন্ত বিশ্বৰ মন্ত্ৰীসভাত কোন কোন হ’ব কেবিনেট  মন্ত্ৰী, কোন হ’ব ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী? তালিকা চুড়ান্ত!
নতুন মন্ত্ৰীসভাৰ প্ৰাথমিক তালিকা চুড়ান্ত কৰিছে বিজেপি নেতৃত্বই। অগপ, ইউপিপিএলৰ বিধায়কেও আজি মন্ত্ৰীৰূপে শপত লোৱাৰ সম্ভাৱনা।

নতুন মন্ত্ৰীসভাৰ প্ৰাথমিক তালিকা চুড়ান্ত কৰিছে বিজেপি নেতৃত্বই। অগপ, ইউপিপিএলৰ বিধায়কেও আজি মন্ত্ৰীৰূপে শপত লোৱাৰ সম্ভাৱনা।

  • Share this:
হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই আজি মুখ্যমন্ত্ৰী ৰূপে শপত গ্ৰহণ কৰাৰ লগতে নতুন চৰকাৰৰ মন্ত্ৰীসভাৰো কেইবাজনো নতুন মন্ত্ৰীয়ে কৰিব শপত গ্ৰহণ।

কিন্তু হিমন্ত বিশ্বৰ মন্ত্ৰীসভাত কোন কোন বিধায়ক অন্তৰ্ভূক্ত হ’ব তাকে লৈ চলিছে জল্পনা-কল্পনা। কোন কোন হ’ব কেবিনেট মন্ত্ৰী, কোন হ’ব ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী?

জানিব পৰা মতে নতুন মন্ত্ৰীসভাৰ প্ৰাথমিক তালিকা চুড়ান্ত কৰিছে বিজেপি নেতৃত্বই। এই তালিকামতে সম্ভাব্য মন্ত্ৰী সভাত থাকিব এইসকল :


মুখ্যমন্ত্ৰী : ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা





কেবিনেট মন্ত্ৰী হিচাপে শপত ল’ব :


চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰী

ৰণজিত কুমাৰ দাস

অতুল বৰা (অগপ)

পৰিমল শুক্লবৈদ্য

কেশৱ মহন্ত

পিয়ূষ হাজৰিকা

অজন্তা নেওঁগ

ডাঃ ৰণোজ পেগু

উৰ্খাও গৌৰা ব্ৰহ্ম

সঞ্জয় কিষাণ

যোগেন মহন

অশোক সিংঘাল

বিমল বৰা


উল্লেখ্য যে এতিয়ালৈ আনুষ্ঠানিকভাবে কোনো তালিকা প্ৰকাশ কৰা নাই বিজেপিয়ে। এই তালিকাখন যুগুত কৰা হৈছে দলীয় সূত্ৰৰ পৰা লাভ কৰা তথ্যৰ ভিত্তিত।

Published by: Manjumoni Borah
First published: May 10, 2021, 11:00 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি