• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • টকাৰে মেচিন ক্ৰয় কৰিব পাৰি কিন্তু চিকিৎসক নোৱাৰি ! অসহায় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তৰ স্বীকাৰোক্তি ...

টকাৰে মেচিন ক্ৰয় কৰিব পাৰি কিন্তু চিকিৎসক নোৱাৰি ! অসহায় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তৰ স্বীকাৰোক্তি ...

গৰ্ভৱতী মহিলা, নৱজাতকৰ মৃত্য়ু হ্ৰাস কৰাৰ লক্ষ্যৰে মহানগৰীত দুদিনীয়া কাৰ্য্যসূচীৰে স্বাস্থ্য বিভাগৰ বিশেষ ৰাজ্যিক কৰ্মশালা ৷

গৰ্ভৱতী মহিলা, নৱজাতকৰ মৃত্য়ু হ্ৰাস কৰাৰ লক্ষ্যৰে মহানগৰীত দুদিনীয়া কাৰ্য্যসূচীৰে স্বাস্থ্য বিভাগৰ বিশেষ ৰাজ্যিক কৰ্মশালা ৷

গৰ্ভৱতী মহিলা, নৱজাতকৰ মৃত্য়ু হ্ৰাস কৰাৰ লক্ষ্যৰে মহানগৰীত দুদিনীয়া কাৰ্য্যসূচীৰে স্বাস্থ্য বিভাগৰ বিশেষ ৰাজ্যিক কৰ্মশালা ৷

  • Share this:
সীমিত সংখ্যক চিকিৎসকেৰে চলিছে ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্য খণ্ড ৷ প্ৰয়োজন অনুপাতে স্বাস্থ্য খণ্ডত যোগান নাই চিকিৎসক ৷ ৰাজ্যৰ প্ৰতিখন জিলা যুটীয়া সঞ্চালকে দি অহা অভিযোগৰ পাছতো চিকিৎসক যোগান ধৰিব পৰা নাই ৷ বিপৰীতে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীৰ উত্তৰ টকাৰে মেচিন ক্ৰয় কৰিব পাৰি কিন্তু চিকিৎসক নোৱাৰি ৷ তেন্তে উপায় ক'ত ?

অসহায় মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তৰ আহ্বান সীমিত সংখ্যক চিকিৎসকেৰে আগবঢ়াব লাগিব সেৱা ৷ তাৰ নাই বিকল্প ৷ বুধবাৰৰ পৰা মহানগৰীত দুদিনীয়া কাৰ্য্যসূচীৰে স্বাস্থ্য বিভাগৰ অনুষ্ঠিত হৈছে বিশেষ ৰাজ্যিক কৰ্মশালা স্বাস্থ্য মণ্ঠন ৷ গৰ্ভৱতী মহিলা আৰু নৱজাতকৰ মৃত্যু সন্দৰ্ভত অনুষ্ঠিত বৈঠকত মৃত্যুৰ হাৰ ৰোধৰ ক্ষেত্ৰত ল'ব লগা সাৱধানতা তথা প্ৰণালীগত পদ্ধতিসমূহ পৰ্য্যালোচনা কৰে ৷ উল্লেখ্য যে স্বাস্থ্য বিভাগৰ GNM, ANM সকলোৰ সঠিক ANCৰ অভাৱতে গৰ্ভৱতী মহিলাৰ মৃত্যুৰ কাৰণ ৷ এইক্ষেত্ৰত বিশেষ পৰ্য্যবেক্ষণ NHM মিছন সঞ্চালকৰ ৷
Published by:Kokil Sarma
First published: