• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • আই. আই. টি. গুৱাহাটীত পুনৰ সম্পূৰ্ণভাৱে আৰম্ভ হ'ল অফলাইন ক্লাছ

আই. আই. টি. গুৱাহাটীত পুনৰ সম্পূৰ্ণভাৱে আৰম্ভ হ'ল অফলাইন ক্লাছ

আই. আই. টি. গুৱাহাটীত পুনৰ সম্পূৰ্ণভাৱে আৰম্ভ হ'ল অফলাইন ক্লাছ

আই. আই. টি. গুৱাহাটীত পুনৰ সম্পূৰ্ণভাৱে আৰম্ভ হ'ল অফলাইন ক্লাছ

আইআইটি-গুৱাহাটী আইআইটিসমূহৰ ভিতৰত প্ৰথম আছিল যিয়ে সকলো শিক্ষাৰ্থীক চৌহদলৈ ঘূৰাই আনিছিল আৰু মাৰ্চ ২০২২ ত অফলাইন শ্ৰেণী আৰম্ভ কৰিছিল, আৰু বৰ্তমান সকলো শৈক্ষিক কাৰ্যকলাপ জুলাই ২০২২-২৩ ছেমিষ্টাৰৰ পৰা অফলাইন অনুষ্ঠিত হ'ব।

  • Share this:

শুকুৰবাৰে এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে আই. আই. টি. গুৱাহাটীয়ে ইয়াৰ শ্ৰেণীসমূহ সম্পূৰ্ণৰূপে শাৰীৰিক অৱস্থাত পুনৰ আৰম্ভ কৰিছে। ৭,৪০০ ৰো অধিক শিক্ষাৰ্থীয়ে এতিয়া শ্ৰেণীকোঠাত শ্ৰেণীত অংশগ্ৰহণ কৰি আছে আৰু মহামাৰীৰ দুৰ্যোগৰ চিকাৰ হোৱা শিক্ষাৰ্থীসকলে প্ৰথমবাৰৰ বাবে ব্যক্তিগতভাৱে সম্পূৰ্ণ ষাণ্মাসিক শ্ৰেণীত অংশগ্ৰহণ কৰিছে বুলি উল্লেখ কৰিছে।


আইআইটি-গুৱাহাটী আইআইটিসমূহৰ ভিতৰত প্ৰথম আছিল যিয়ে সকলো শিক্ষাৰ্থীক চৌহদলৈ ঘূৰাই আনিছিল আৰু মাৰ্চ ২০২২ ত অফলাইন শ্ৰেণী আৰম্ভ কৰিছিল, আৰু বৰ্তমান সকলো শৈক্ষিক কাৰ্যকলাপ জুলাই ২০২২-২৩ ছেমিষ্টাৰৰ পৰা অফলাইন অনুষ্ঠিত হ'ব। আইআইটি-গুৱাহাটীত সকলো ক'ভিড-১৯ সম্পৰ্কীয় সাৱধানতা আছে, আৰু বৰ্তমান ইয়াৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰাৰ বাবে এক বৃহৎ ভেকছিন অভিযানৰ আয়োজন কৰি আছে বুলি বিবৃতিটোত প্ৰকাশ কৰিছে।



সঞ্চালক টি জি সীথাৰামে কয় যে "সকলো ঠাইতে শিক্ষাৰ্থীৰ উপস্থিতিৰ সৈতে চৌহদটো পুনৰ উদ্যম আৰু উৎসাহেৰে ভৰি পৰিছে আৰু পৰিৱেশটো এতিয়া আনন্দৰে ভৰি পৰিছে। ইয়াৰ ফলত সম্প্ৰদায়টোৰ মাজত অধিক বৌদ্ধিক বাৰ্তালাপ সহজ হ'ব আৰু আইআইটি চৌহদত জীৱিকাৰ বাবে নিৰ্ভৰশীল সকলকে ধৰি সকলোয়ে লাভান্বিত হ'ব"। তদুপৰি তেওঁ কয় যে শিক্ষাৰ্থীসকলে এতিয়া অনলাইন শ্ৰেণীৰ সময়ত তেওঁলোকৰ অভাৱ থকা বহুতো সুযোগৰ অন্বেষণ কৰি আছে।
Published by:Subham Goswami
First published: