মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»কংগ্ৰেছত নাছিল এনে সংস্কৃতি, এনে পৰম্পৰা! বিজেপিৰ কাৰ্যনিৰ্বাহকলৈ আহি তবধ মানিলে প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছীয়ে

কংগ্ৰেছত নাছিল এনে সংস্কৃতি, এনে পৰম্পৰা! বিজেপিৰ কাৰ্যনিৰ্বাহকলৈ আহি তবধ মানিলে প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছীয়ে

News18 Assam | News18-Assam
Updated:September 23, 2021, 8:56 AM IST
কংগ্ৰেছত নাছিল এনে সংস্কৃতি, এনে পৰম্পৰা! বিজেপিৰ কাৰ্যনিৰ্বাহকলৈ আহি তবধ মানিলে প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছীয়ে
বিজেপিৰ কাৰ্যনিৰ্বাহকৰ আয়োজন, পৰম্পৰা দেখি অভিভূত হ'ল কংগ্ৰেছ এৰি অহা ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীকে ধৰি একাংশ৷

বিজেপিৰ কাৰ্যনিৰ্বাহকৰ আয়োজন, পৰম্পৰা দেখি অভিভূত হ'ল কংগ্ৰেছ এৰি অহা ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীকে ধৰি একাংশ৷

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 23, 2021, 8:56 AM IST
  • Share this:
উত্তৰ গুৱাহাটীৰ আনন্দৰাম বৰুৱা ক্ষেত্ৰত দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে চলিছে বিজেপিৰ ৰাজ্যিক কাৰ্যনিৰ্বাহক৷ বিজেপিৰ কাৰ্যনিৰ্বাহকৰ আয়োজন, পৰম্পৰা দেখি অভিভূত হ'ল কংগ্ৰেছ এৰি অহা ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীকে ধৰি একাংশ৷ আনকি উত্তৰ গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত কাৰ্যনিৰ্বাহকত পুৰুষ কাৰ্যকৰ্তাই পিন্ধা পোছাক দেখি আচৰিত মানিলে আঙুৰলতা ডেকায়ো৷

কাক চাব? মুখ্যমন্ত্ৰী ড৹ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ গাত পৰম্পৰাগত সাজ৷ ঢকঢকীয়া বগা ধূতী, কামিজ পিন্ধি কাৰ্যনিৰ্বাহকত ভাগ লৈছে মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই৷ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বৰ্তমানৰ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ গাতো পৰম্পৰাগত সাজ৷ ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সভাপতি ভৱেশ কলিতা, সাংগঠনিক সাধাৰণ সম্পাদক ফণীন্দ্ৰনাথ শৰ্মা, কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ৰামেশ্বৰ তেলী সকলোৱে পিন্ধিছে পৰম্পৰাগত সাজ৷ উত্তৰগুৱাহাটীৰ আনন্দৰাম বৰুৱা ক্ষেত্ৰত আয়োজিত বিজেপিৰ ৰাজ্যিক কাৰ্যনিৰ্বাহকৰ এই আয়োজন, এই অনুশাসন দেখি আচৰিত একাংশ৷ মহিলাৰ তুলনাত পুৰুষ পোছাক পৰিধানত আগবাঢ়ি থকা বুলি মন্তব্য কৰিলে বিজেপি মহিলা মৰ্চাৰ সভানেত্ৰী আঙুৰলতা ডেকাই৷

"আজি আচৰিত হৈ গৈছো৷ আমি মহিলাসকল যেন পিছহে পৰি ৰৈছো সাজ–পোছাক পৰিধান কৰাত৷ ইয়ালৈ আহি দেখিছো সকলোৱে খুব ধুনীয়া পোচাক পৰিধান কৰিছে৷ আমি মহিলাসকলে সাধাৰণতে এনে অনুষ্ঠানলৈ আহিলে পৰম্পৰাগত সাজযোৰকে পৰিধান কৰো৷ আজি কিন্তু মহিলাক চেৰ পেলাইছে আমাৰ পুৰুষ কাৰ্যকৰ্তাই৷ বহুতকে দেখিছো ধূতী পৰিধান কৰা৷" – ক’লে আঙুৰলতা ডেকাই।

ইফালে, বিজেপি দলত কেইদিনমান পূৰ্বে যোগদান কৰা মৰিয়নীৰ প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছী বিধায়ক ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীৰ মতে, কংগ্ৰেছত এয়া অসম্ভৱ৷ কংগ্ৰেছত নাছিল এনে পৰম্পৰা৷ ফুল চতিয়াই, শিৰত তিলক দি বিজেপিৰ কাৰ্যনিৰ্বাহকলৈ সকলোকে আদৰা দেখি অভিভূত হ'ল ৰূপজ্যোতি কুৰ্মী৷

বিজেপিৰ সংস্কৃতি পৰম্পৰা দেখি নকৈ নোৱাৰিলে প্ৰাক্তন কংগ্ৰেছী তথা বৰ্তমানৰ বিজেপি মুখপাত্ৰ পংকজ বৰবৰায়ো। ক’লে – "সঁচাকৈয়ে এয়া অনন্য৷ বিজেপিয়ে সকলোকে সমানে চায়৷ সভাপতি এজনক যিমান গুৰুত্ব দিয়ে তৃণমূলৰ কাৰ্যকৰ্তা এজনকো দিয়ে৷ মই এয়া দেখি সচাকৈয়ে অভিভূত৷।"
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: September 23, 2021, 8:56 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি