• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • উৎকোচ লৈ হাতে-লোটে ধৰা পৰি গ্ৰেপ্তাৰ হ'ল অসম শিক্ষা বিভাগৰ বিষয়া

উৎকোচ লৈ হাতে-লোটে ধৰা পৰি গ্ৰেপ্তাৰ হ'ল অসম শিক্ষা বিভাগৰ বিষয়া

অভিযোগকাৰীৰ পৰা পোৱা উৎকোচৰ সৈতে লাচিত বসুমতাৰীক তেওঁৰ কাৰ্যালয়ৰ চেম্বাৰত হাতে-লোটে ধৰা পেলায়।

অভিযোগকাৰীৰ পৰা পোৱা উৎকোচৰ সৈতে লাচিত বসুমতাৰীক তেওঁৰ কাৰ্যালয়ৰ চেম্বাৰত হাতে-লোটে ধৰা পেলায়।

বুধবাৰে খণ্ড প্ৰাথমিক শিক্ষা বিষয়া ৰাণী, কামৰূপ (গ্ৰাম্য)ৰ কাৰ্যালয়ৰ ওচৰত সতৰ্কতা আৰু দুৰ্নীতি বিৰোধী অসমৰ এটা দলে জাল পাতিছিল। অভিযোগকাৰীৰ পৰা পোৱা উৎকোচৰ সৈতে বসুমতাৰীক তেওঁৰ কাৰ্যালয়ৰ চেম্বাৰত হাতে-লোটে ধৰা পেলায়।

  • Share this:
শিক্ষা বিভাগক কলুষিত কৰিলে এজন বিষয়াই। চাকৰি বদলিৰ পিছত সম্পৰ্কীয় কামৰ প্ৰক্ৰিয়াকৰণৰ বাবে এগৰাকী মহিলাৰ পৰা উৎকোচ দাবী কৰাৰ অভিযোগত বুধবাৰে অসমৰ শিক্ষা বিভাগৰ বিষয়াজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়। ৰাজ্যখনৰ সতৰ্কতা আৰু দুৰ্নীতি বিৰোধী সঞ্চালকালয়ত কামৰূপ (গ্ৰাম্য) জিলাৰ ৰাণীৰ খণ্ড প্ৰাথমিক শিক্ষা বিষয়া লাচিত বসুমতাৰীৰ বিৰুদ্ধে অভিযুক্তৰ কাৰ্যালয়ত অমীমাংসিত হৈ থকা কামৰ প্ৰক্ৰিয়া চলাই থকাৰ বাবে অভিযোগকাৰীৰ পত্নীৰ পৰা উৎকোচ দাবী কৰাৰ অভিযোগ দাখিল কৰা হৈছিল বুলি এজন বিষয়াই কয়।


অভিযোগকাৰীয়ে সংশ্লিষ্ট বিষয়াৰ বিৰুদ্ধে আইনী ব্যৱস্থা লোৱাৰ বাবে সতৰ্কতা আৰু দুৰ্নীতি বিৰোধী সঞ্চালকালয়ৰ কাষ চাপিছিল। বুধবাৰে খণ্ড প্ৰাথমিক শিক্ষা বিষয়া ৰাণী, কামৰূপ (গ্ৰাম্য)ৰ কাৰ্যালয়ৰ ওচৰত সতৰ্কতা আৰু দুৰ্নীতি বিৰোধী অসমৰ এটা দলে জাল পাতিছিল। অভিযোগকাৰীৰ পৰা পোৱা উৎকোচৰ সৈতে বসুমতাৰীক তেওঁৰ কাৰ্যালয়ৰ চেম্বাৰত হাতে-লোটে ধৰা পেলায়।


স্বতন্ত্ৰ সাক্ষীৰ উপস্থিতিত বসুমতাৰীৰ দখলৰ পৰা উৎকোচৰ ধন জব্দ কৰা হৈছিল। তেওঁৰ বাহনখনৰ পৰা ১ লাখ টকাও উদ্ধাৰ কৰা হৈছিল। বসুমতাৰীৰ ঘৰতো তালাচী চলোৱা হৈছে। দুৰ্নীতি প্ৰতিৰোধ আইন, ১৯৮৮ৰ বিভিন্ন ধাৰাৰ অধীনত (২০১৮ চনত সংশোধন কৰা অনুসৰি) এচিবি আৰক্ষী থানাত বসুমতাৰীৰ বিৰুদ্ধে এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে।
Published by:Subham Goswami
First published: