• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Durga Puja 2021: আজি মহাসপ্তমী ! পুৱাৰে পৰা দুৰ্গা দেৱীৰ দৰ্শন পাবলৈ মণ্ডপে মণ্ডপে ভক্তৰ ভিৰ...

Durga Puja 2021: আজি মহাসপ্তমী ! পুৱাৰে পৰা দুৰ্গা দেৱীৰ দৰ্শন পাবলৈ মণ্ডপে মণ্ডপে ভক্তৰ ভিৰ...

Durga Puja 2021: আজি মহাসপ্তমী।এইবাৰ দেৱী ঘোৰাত আহিছে। কোৱা হয় যে ঘোৰাত দেৱীৰ আগমনৰ ফল বিয়পি পৰে। ২৫ আহিন, মঙলবাৰে, সপ্তমী তিথি আৰম্ভ হোৱাৰ পিছতে আৰম্ভ হৈছে পূজা-অৰ্চনা।

Durga Puja 2021: আজি মহাসপ্তমী।এইবাৰ দেৱী ঘোৰাত আহিছে। কোৱা হয় যে ঘোৰাত দেৱীৰ আগমনৰ ফল বিয়পি পৰে। ২৫ আহিন, মঙলবাৰে, সপ্তমী তিথি আৰম্ভ হোৱাৰ পিছতে আৰম্ভ হৈছে পূজা-অৰ্চনা।

Durga Puja 2021: আজি মহাসপ্তমী।এইবাৰ দেৱী ঘোৰাত আহিছে। কোৱা হয় যে ঘোৰাত দেৱীৰ আগমনৰ ফল বিয়পি পৰে। ২৫ আহিন, মঙলবাৰে, সপ্তমী তিথি আৰম্ভ হোৱাৰ পিছতে আৰম্ভ হৈছে পূজা-অৰ্চনা।

  • Share this:
Durga Puja 2021: আজি মহাসপ্তমী।এইবাৰ দেৱী ঘোৰাত আহিছে। কোৱা হয় যে ঘোৰাত দেৱীৰ আগমনৰ ফল বিয়পি পৰে। ২৫ আহিন, মঙলবাৰে, সপ্তমী তিথি অসমীয়া বৰ্ষপঞ্জী অনুসৰি। ইংৰাজী বৰ্ষপঞ্জী অনুসৰি সপ্তমী ১২ অক্টোবৰ। সপ্তমী তিথি আৰম্ভ হোৱাৰ পিছতে আৰম্ভ হৈছে পূজা-অৰ্চনা।

লক্ষ্মী, সৰস্বতী, গণেশ আৰু কাৰ্তিক দুৰ্গাৰ দেউতাকৰ ঘৰলৈ আহিছে। পুৱাৰে পৰা নৱপত্ৰিকা স্নান আৰম্ভ হৈছে। তাৰ পিছত দেৱীৰ জীৱন প্ৰতিষ্ঠা। তাৰ পিছত শাস্ত্ৰ অনুসৰি, সপ্তমীৰ পূজা উপচাৰত আৰম্ভ হয়। সমগ্ৰ ৰাজ্যতে উৎসৱৰ ছবি। ৰাতিপুৱাৰ পৰা দেৱীৰ দৰ্শন পাবলৈ মণ্ডপে মণ্ডপে ভক্তৰ ভিৰ কৰিছে। নতুন কাপোৰ। নতুন জোতা। কোলাহল, খাদ্য আৰু বেলুন, পিষ্টল। ৰাজ্যখনে উৎসৱক লৈ আনন্দ কৰিছে। বিষয়বস্তু, পূৰ্বৰ, নান্দনিকতাৰ সৈতে সামঞ্জস্য ৰাখি উদযাপনৰ ৰং। সমগ্ৰ ৰাজ্যৰ লগতে গুৱাহাটী মহানগৰীতো দুৰ্গা পূজাৰ উছাহ দেখিবলৈ পোৱা গৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: