• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • AGP Target for New Year : লক্ষ্য ২৫ লাখ ! নতুন বছৰত সংকল্প অসম গণ পৰিষদৰ !

AGP Target for New Year : লক্ষ্য ২৫ লাখ ! নতুন বছৰত সংকল্প অসম গণ পৰিষদৰ !

অতুল বৰা, সভাপতি, অগপ

অতুল বৰা, সভাপতি, অগপ

AGP Target for New Year : নতুন বছৰৰ প্ৰকাক্ষণত অসমবাসীক ধন্যবাদ অগপৰ নেতৃত্বৰ।

  • Share this:
২০২২ চনত অগপ (AGP)ৰ লক্ষ্য ২৫ লাখ ৷ আঞ্চলিক দলটোত অন্তৰ্ভুক্ত কৰিব ২৫ লাখ নতুন সদস্য ৷ নতুন বছৰত অগপ দলত যুৱক-যুৱতী তথা মহিলাক বিশেষ অগ্ৰাধিকাৰৰ সংকল্প অগপ সভাপতি অতুল বৰা (Atul Bora)ৰ ৷ সমূহ অসমবাসী ৰাইজক আগন্তুক ইংৰাজী নৱবৰ্ষ (New Year2022)ৰ শুভকামনা জনাই নতুন বছৰত ৰাজ্যৰ আঞ্চলিক দলটো অধিক মজবুট আৰু শক্তিশালী কৰাৰ সংকল্প লৈছে অসম গণ পৰিষদ দলৰ সভাপতি অতুল বৰাই ৷

২০২১ৰ বিদায়ৰ ক্ষণত বছৰটোত দলৰ কাম-কাজ তথা বিশ্বাসযোগ্যতাৰ বাবে মিত্ৰজোঁটৰ সহযোগী দল অগপক চৰকাৰী আসনত বহাইছিল অসমৰ জনতাই ৷ যাক লৈ অসমবাসী ৰাইজক পুনৰ ধন্যবাদ অগপৰ কাৰ্য্যকৰী সভাপতি কেশৱ মহন্ত (Keshab Mahanta)ৰ ৷ ৰাজ্য চৰকাৰৰ কৃষি, অসম পশুধন আৰু পশুপালন বিভাগৰ লগতে অসম চুক্তি ৰূপায়ণ দাযিত্ব লৈ সততা নিষ্ঠাৰে অসমৰ সৰ্বাঙ্গীন উন্নয়ণ কৰি অহা বুলি দাবী কেশৱ মহন্তৰ ৷

ৰাজ্যত এই পৰ্য্যন্ত প্ৰায় ৩০ হাজাৰ পাৱাৰ টিলাৰ বিতৰণ কৰা হৈছে বুলি অগপৰ সভাপতিজনে ৷ অসম চুক্তি (Assam Accord) আৰু ৰূপায়ণৰ বাবে ধাৰাবাহিক কাম কৰি থকা বুলিও অতুল বৰাই দাবী কৰে ৷

আনহাতে দলটোৰ কাৰ্য্যকৰী সভাপতি তথা স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তৰ মত, কোভিডে (Covid)ৰে আৰম্ভ হোৱা বছৰ কোভিডতে পাৰ হ'ল ৷ কিন্তু এতিয়াও কোভিড শেষ হোৱা নাই ৷ নতুন বছৰৰ প্ৰাকক্ষণত পুনৰ অমিক্ৰণৰ দুচিন্তাই দেখা দিছে ৷ অৱশ্যে ইযাৰ বাবে স্বাস্থ্য বিভাগে আন্তগাথনি বৃদ্ধি কৰা বুলিও দাবী কৰে কেশৱ মহন্তই ৷ গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত নতুন এটা পৰীক্ষাগাৰ স্থাপন কৰাৰ লক্ষ্য স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীগৰাকীৰ ৷

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

নতুন বছৰৰ বাবে নতুন সংকল্প লৈ এনেদৰে বছৰৰ অন্তিম ক্ষণত আঞ্চলিক দল অসম গণ পৰিষদ আৰু দলটোৰ দুই মিত্ৰজোঁটৰ কেবিনেট মন্ত্ৰীয়ে আগবঢ়ালে বছৰটোৰ খটিযান ৷
Published by:Manjumoni Borah
First published: