• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • গুণোৎসৱত একেৰাহে দুবাৰ A+ পোৱা বিদ্যালয়ৰ ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকসকলৰ চাকৰি হ’ব নিয়মীয়া, মাষ্টাৰৰোল–কেজুৱেল কৰ্মচাৰীৰ বাবেও ভাল খবৰ

গুণোৎসৱত একেৰাহে দুবাৰ A+ পোৱা বিদ্যালয়ৰ ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকসকলৰ চাকৰি হ’ব নিয়মীয়া, মাষ্টাৰৰোল–কেজুৱেল কৰ্মচাৰীৰ বাবেও ভাল খবৰ

ৰাজ্যৰ প্ৰায় ১৪ হাজৰতকৈ অধিক মাষ্টাৰৰোল, কেজুৱেলছ কৰ্মচাৰীলৈ কেবিনেটে দিলে এই ভাল খবৰ।

ৰাজ্যৰ প্ৰায় ১৪ হাজৰতকৈ অধিক মাষ্টাৰৰোল, কেজুৱেলছ কৰ্মচাৰীলৈ কেবিনেটে দিলে এই ভাল খবৰ।

ৰাজ্যৰ প্ৰায় ১৪ হাজৰতকৈ অধিক মাষ্টাৰৰোল, কেজুৱেলছ কৰ্মচাৰীলৈ কেবিনেটে দিলে এই ভাল খবৰ।

  • Share this:
ৰাজ্যৰ মাষ্টাৰৰোল, কেজুৱেলছ কৰ্মচাৰীৰ বাবে ভাল খবৰ৷ ৩ শতাংশ বানচ বৃদ্ধিৰ সিদ্ধান্ত ৰাজ্যিক কেবিনেটৰ৷ সমান্তৰালকৈ শিক্ষা, ক্ৰীড়া, কাৰকৰী শিক্ষাক লৈ কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হৈছে৷

ৰাজ্যৰ প্ৰায় ১৪ হাজৰতকৈ অধিক মাষ্টাৰৰোল, কেজুৱেলছ কৰ্মচাৰীলৈ কেবিনেটে দিলে এই ভাল খবৰ। সোমবাৰে অনুষ্ঠিত হোৱা ৰাজ্যিক কেবিনেটত ৩ শতাংশ বছৰকীয়া বানচৰ দাবীক দিলে অনুমোদন৷

ইয়াৰ লগতে কেবিনেটত স্কীল ডেভলেপমেণ্ট ক্ষেত্ৰটো লোৱা হৈছে দুটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত৷ এতিয়াৰ পৰা সকলো কাৰিকৰী শিক্ষা এটা প্লেটফৰ্মৰ অধীনত হ’ব৷ য’ত পাঠ্যক্ৰম একে থাকিব লগতে পিপিপি মোডৰ সৈতে ব্যক্তিগত আৰু চৰকাৰী ITI নতুনকৈ বৃদ্ধি কৰা হ’ব৷

কেবিনেটত অসম আৰক্ষীৰ নন গেজেটেত বিষয়াসকলৰ বাবেও সুখবৰ৷ যিসকল বিষয়াই বোমা বিস্ফোৰণ তথা গুলীবিদ্ধ হৈছিল সেইসকলে এতিয়াৰ পৰা পোনে পোনে প্ৰি–প্ৰমোচন কেডাৰ প্ৰশিক্ষণৰ বাবে যাব পাৰিব৷

কেবিনেটত শিক্ষা বিভাগৰ ক্ষেত্ৰতো দুটা গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱা হয়৷ গুণোৎসৱত একেধাৰে দুবাৰকৈ A+ পোৱা বিদ্যালয়সমূহৰ ঠিকাভিত্তিক শিক্ষকসকলৰ চাকৰি কৰা হ’ব নিয়মীয়া৷ আনহাতে, জৱহৰলাল নেহেৰু বিশ্ববিদ্যালয়ত শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱৰ আসন কৰাৰ ক্ষেত্ৰত লোৱা হৈছে সিদ্ধান্ত৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি