• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • প্ৰতিভাশালী ছাত্ৰ তথা ভৱিষ্যতৰ সম্পদঃ ধৰ্ষণৰ গোচৰত অভিযুক্ত গুৱাহাটী আই আই টিৰ ছাত্ৰক উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ জামিন

প্ৰতিভাশালী ছাত্ৰ তথা ভৱিষ্যতৰ সম্পদঃ ধৰ্ষণৰ গোচৰত অভিযুক্ত গুৱাহাটী আই আই টিৰ ছাত্ৰক উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ জামিন

আদালতৰ মতে, আটক কৰি ৰখাটো "তেওঁৰ উজ্জ্বল শৈক্ষিক কামৰ অধিক ক্ষতি কৰাৰ সমান" হ'ব।

আদালতৰ মতে, আটক কৰি ৰখাটো "তেওঁৰ উজ্জ্বল শৈক্ষিক কামৰ অধিক ক্ষতি কৰাৰ সমান" হ'ব।

আদালতৰ মতে, আটক কৰি ৰখাটো "তেওঁৰ উজ্জ্বল শৈক্ষিক কামৰ অধিক ক্ষতি কৰাৰ সমান" হ'ব।

  • Share this:

সহপাঠীক যৌন নিৰ্যাতন কৰাৰ অভিযোগত অভিযুক্ত এগৰাকী ছাত্ৰক গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ে জামিন প্ৰদান কৰে। আইআইটিত B.Tech অধ্যয়নৰত ছাত্ৰগৰাকীক জামিন প্ৰদান সংক্ৰান্তত আদালতে উল্লেখ কৰে যে তেওঁ এজন "প্ৰতিভাশালী যুৱ ছাত্ৰ আৰু ৰাজ্যখনৰ বাবে ভৱিষ্যতৰ সম্পদ"।


ন্যায়াধীশ অজিত বৰঠাকুৰে এই সম্পৰ্কত কয় যে অভিযুক্তৰ বিৰুদ্ধে যৌন নিৰ্যাতনৰ "স্পষ্ট প্ৰাথমিক গোচৰ" আছিল, কিন্তু তদন্ত সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ বাবে সাক্ষীসকলক প্ৰভাৱিত কৰা বা প্ৰমাণ খেলিমেলি কৰাৰ কোনো সম্ভাৱনা নাই।


আদালতে কয়– 'যিহেতু গোচৰটোৰ তদন্ত সম্পূৰ্ণ হৈছে আৰু খবৰদাতা/ভুক্তভোগী আৰু অভিযুক্ত দুয়োগৰাকী আইআইটি গুৱাহাটীত কাৰিকৰী পাঠ্যক্ৰমৰ প্ৰতিভাৱান শিক্ষাৰ্থী। ১৯ৰ পৰা ২১ বছৰ বয়সৰ আৰু দুখন পৃথক ৰাজ্যৰ পৰা অহা। অভিযোগসমূহ প্ৰস্তুত কৰা হৈছে, গোচৰটোৰ বিচাৰৰ স্বাৰ্থত অভিযুক্তৰ জিম্মা অব্যাহত ৰখা প্ৰয়োজনীয় নহয়।'


উল্লেখ্য, এজাহাৰ অনুসৰি অভিযুক্ত ছাত্ৰজনে ভুক্তভোগীগৰাকীক ২৮ মাৰ্চৰ সন্ধিয়া আই আই টি গুৱাহাটীৰ বিত্ত আৰু অৰ্থনৈতিক ক্লাবৰ যুটীয়া সচিব হিচাপে তেওঁৰ দায়িত্বৰ বিষয়ে আলোচনা কৰাৰ বাবে মাতিছিল আৰু তেওঁক সুৰাপান কৰিবলৈ বাধ্য কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত অচেতন হৈ পৰাৰ পিছত ধৰ্ষণ কৰিছিল বুলি অভিযোগ কৰা হৈছে।


আনহাতে গোচৰটো সন্দৰ্ভত অভিযুক্তৰ পৰামৰ্শদাতাই যুক্তি দিছিল যে অভিযুক্তজনে প্ৰমাণৰ সৈতে খেলিমেলি কৰিব নোৱাৰে, কিয়নো তদন্ত ইতিমধ্যে সম্পূৰ্ণ হৈছে আৰু বিচাৰৰ উদ্দেশ্যে তেওঁক আটক কৰি ৰখাটো "তেওঁৰ উজ্জ্বল শৈক্ষিক কামৰ অধিক ক্ষতি কৰাৰ সমান" হ'ব।


আনটো পক্ষই কৈছিল যে অপৰাধটো গুৰুতৰ প্ৰকৃতিৰ আছিল আৰু ই সামগ্ৰিকভাৱে সমাজৰ বিৰুদ্ধে আছিল আৰু অভিযুক্তক মুকলি কৰিলে "নিশ্চিতভাৱে বিচাৰত বাধা দিব আৰু ভুক্তভোগীৰ প্ৰতি ঘোৰ অন্যায় কৰিব"।


ন্যায়াধীশ বৰঠাকুৰে সময়ে সময়ে নিৰ্ধাৰিত সকলো তাৰিখত অভিযুক্তজনে আদালতত হাজিৰ হৈ থাকিব বোলা চৰ্তত জামিন আবেদনৰ অনুমতি দিছিল।

Published by:Gautam Barman
First published: