• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • Sarbananda Sonowal: মাজুলীৰ বিধায়ক পদ এৰিলে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে

Sarbananda Sonowal: মাজুলীৰ বিধায়ক পদ এৰিলে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে

ৰাজ্যসভালৈ নিৰ্বাচিত হোৱাৰ এদিন পিছতে মাজুলীৰ বিধায়ক পদ এৰিলে সোণোৱালে

ৰাজ্যসভালৈ নিৰ্বাচিত হোৱাৰ এদিন পিছতে মাজুলীৰ বিধায়ক পদ এৰিলে সোণোৱালে

ৰাজ্যসভালৈ নিৰ্বাচিত হোৱাৰ এদিন পিছতে মাজুলীৰ বিধায়ক পদ এৰিলে সোণোৱালে

  • Share this:

অৱশেষত মাজুলীৰ বিধায়ক পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিলে সৰ্বানন্দ সোণোৱালে ৷ সোমবাৰে ৰাজ্যসভাৰ উপ–নিৰ্বাচনত বিনাপ্ৰতিদ্বন্দ্বিতাৰে জয়ী হোৱাৰ প্ৰমাণপত্ৰ লোৱাৰ পিছত মঙলবাৰে বিধায়ক পদ এৰিলে সোণোৱালে।


অসম বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিশ্বজিত দৈমাৰীলৈ ই-মেইলযোগে পদত্যাগ পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা বৰ্তমানৰ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে। অৱশ্যে সোণোৱালৰ হৈ অধিবক্তা শান্তনু ভৰালীয়ে পদত্যাগ পত্ৰ অধ্যক্ষৰ হাতত জমা দিয়ে ৷


উল্লেখ্য যে মঙলবাৰে দেশৰ নিৰ্বাচন আয়োগে উপ নিৰ্বাচনৰ সময়সূচী ঘোষণা কৰে ৷ এই হিচাপত পাঁচটা সমষ্টিৰ উপ–নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব ৩০ অক্টোবৰত ৷ মৰিয়নি, থাউৰা, তামুলপুৰ, গোসাঁইগাঁও আৰু ভৱানীপুৰত এই উপ–নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব।


মঙলবাৰে মাজুলীৰ বিধায়ক হিচাপে সৰ্বানন্দ সোণোৱালে পদত্যাগ কৰাৰ পিছত পৰৱৰ্তীকালত নিৰ্বাচন আয়োগে মাজুলী উপ–নিৰ্বাচনৰ সময়সূচী ঘোষণা কৰিব।

Published by:Gautam Barman
First published: