உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • বৰাকৰ বিভীষিকা! হাইলাকান্দিত বাঢ়নী পানীৰ কবলত বহু বাসগৃহ, শংকাত দিন পাৰ কৰিছে কেইবাটাও পৰিয়ালে

    বৰাকৰ বিভীষিকা! হাইলাকান্দিত বাঢ়নী পানীৰ কবলত বহু বাসগৃহ, শংকাত দিন পাৰ কৰিছে কেইবাটাও পৰিয়ালে

    বৰাক নৈৰ কাষত অৱস্থিত পাঁচগ্ৰাম দাস কলনী এলেকাৰ এটা বাসগৃহ খহনীয়াৰ ফলতে নৈত জাহ গৈছে। লগতে আন কেইবাটাও ঘৰ নৈৰ খহনীয়াত জাহ যোৱাৰ উপক্ৰম হৈছে।

    বৰাক নৈৰ কাষত অৱস্থিত পাঁচগ্ৰাম দাস কলনী এলেকাৰ এটা বাসগৃহ খহনীয়াৰ ফলতে নৈত জাহ গৈছে। লগতে আন কেইবাটাও ঘৰ নৈৰ খহনীয়াত জাহ যোৱাৰ উপক্ৰম হৈছে।

    বৰাক নৈৰ কাষত অৱস্থিত পাঁচগ্ৰাম দাস কলনী এলেকাৰ এটা বাসগৃহ খহনীয়াৰ ফলতে নৈত জাহ গৈছে। লগতে আন কেইবাটাও ঘৰ নৈৰ খহনীয়াত জাহ যোৱাৰ উপক্ৰম হৈছে।

    • Share this:
    ব্ৰহ্মপুত্ৰ উপত্যকাৰ সমান্তৰালভাৱে বৰাক উপত্যকাতো ক্ৰমে বানপানীৰ ফলত বিভীষিকাময় পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিছে। বৰাক উপত্যকাৰ হাইলাকান্দি জিলাত এতিয়া বৰাক নৈৰ বাঢ়নী পানীয়ে হাহাকাৰময় পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি কৰিছে। বৰাক নৈৰ কাষত অৱস্থিত পাঁচগ্ৰাম দাস কলনী এলেকাৰ এটা বাসগৃহ খহনীয়াৰ ফলতে নৈত জাহ গৈছে। লগতে আন কেইবাটাও ঘৰ নৈৰ খহনীয়াত জাহ যোৱাৰ উপক্ৰম হৈছে।

    ইপিনে, যোৱানিশা বৰাক নৈত ঘৰ খহি যোৱাৰ সময়ত কথমপি প্ৰাণ ৰক্ষা পৰে এটা পৰিয়ালৰ। বৰ্তমানেও বহু পৰিয়াল শংকাৰ মাজেৰে দিন পাৰ কৰিছে। কিন্তু ইমানোৰ পিছতো এই অঞ্চলত জলসম্পদ বিভাগ, জিলা প্ৰশাসনৰ লোক উপস্থিত হোৱা নাই। স্থানীয় বিধায়ক বা সাংসদেও এতিয়ালৈকে এই সমস্যাৰে জৰ্জৰিত এলেকাত উপস্থিত হোৱাৰ প্ৰয়োজন অনুভৱ কৰা নাই।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: