মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»সোণাৰিত হৃদয়বিদাৰক ঘটনা, পুখুৰীত মাছ ধৰিবলৈ গৈ পিতা–পুত্ৰৰ সলিলসমাধি

সোণাৰিত হৃদয়বিদাৰক ঘটনা, পুখুৰীত মাছ ধৰিবলৈ গৈ পিতা–পুত্ৰৰ সলিলসমাধি

News18 Assam | News18-Assam
Updated:July 25, 2021, 2:45 PM IST
সোণাৰিত হৃদয়বিদাৰক ঘটনা, পুখুৰীত মাছ ধৰিবলৈ গৈ পিতা–পুত্ৰৰ সলিলসমাধি
প্ৰতীকী ফটো

পুখুৰীত মাছ মাৰি থকা অৱস্থাত পিতৃৰ সৈতে থকা শিশুটি প্ৰথমতে অকস্মাতে পুখুৰীত পৰি ককবকাই থকা দেখি পিতৃ মুহি চাওৰাই পুত্ৰৰ প্ৰাণ ৰক্ষা কৰিবলৈ পুখুৰীত জাপ দিয়ে।

  • Share this:
সোণাৰি নগৰৰ সমীপৰ তথা চফ্ৰাই আৰক্ষী চকীৰ অন্তৰ্গত চফ্ৰাই ১নং বৰপথাৰ গাঁৱত শনিবাৰে বিয়লি এক হৃদয়বিদাৰক ঘটনা সংঘটিত হয়। চফ্ৰাইৰ ১নং বৰপথাৰ গাঁৱৰ নিৱাসী মুহি চাওৰা (৩৭) আৰু তেওঁৰ পুত্ৰ ৰাজ চাওৰা(৭)ৰ আজি বিয়লি নিজ ঘৰৰ পুখুৰীত পৰি মৃত্যু হয়।

পুখুৰীত মাছ মাৰি থকা অৱস্থাত পিতৃৰ সৈতে থকা শিশুটি প্ৰথমতে অকস্মাতে পুখুৰীত পৰি ককবকাই থকা দেখি পিতৃ মুহি চাওৰাই পুত্ৰৰ প্ৰাণ ৰক্ষা কৰিবলৈ পুখুৰীত জাপ দিয়ে। ইফালে পুখুৰীটোৰ পানী ১০–১২ ফুট গভীৰ হোৱা বাবে পিতা–পুত্ৰ দুয়োৰে সলিলসমাধি ঘটে। অতি হৃদয়বিদাৰক ঘটনাটটোৱে সমগ্ৰ অঞ্চলটোতে গভীৰ শোকৰ ছাঁ পেলাইছে।
Published by: Sanjay Kumar Das
First published: July 25, 2021, 2:45 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি