‘মুখ্যমন্ত্ৰী হ’বলৈ CABৰ হৈ মাত মাতি আছে হিমন্ত বিশ্বই, পৰিণাম ভুগিব সোণোৱালেও’

News18 Assam | News18-Assam
Updated:December 1, 2019, 2:58 PM IST
‘মুখ্যমন্ত্ৰী হ’বলৈ CABৰ হৈ মাত মাতি আছে হিমন্ত বিশ্বই, পৰিণাম ভুগিব সোণোৱালেও’
নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক প্ৰসংগত অগপৰ স্থিতিক লৈ গগৈয়ে কয় যে অগপৰ স্থিতি অতি লাজলগা৷

নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক প্ৰসংগত অগপৰ স্থিতিক লৈ গগৈয়ে কয় যে অগপৰ স্থিতি অতি লাজলগা৷

  • Share this:
নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কক লৈ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল আৰু মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক সমালোচনা প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈৰ। গগৈয়ে কয় – ‘হিমন্তই অমিত শ্বাহৰ পৰা বাহ বাহ ল’বলৈ CAB আনিবই বুলি কৈ আছে৷ ৰজাক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ, মুখ্যমন্ত্ৰী হ’বলৈ CABৰ হৈ মাত মাতি আছে হিমন্তই৷ জাতীয় নায়ক সৰ্বানন্দ সোণোৱালে গাদী ৰক্ষাৰ বাবে CABৰ বিৰুদ্ধে মাত মতা নাই৷ সৰ্বানন্দ সোণোৱালে এদিন ভুগিব লাগিব।’

তৰুণ গগৈয়ে কয় – অসমত বাদে মিজোৰাম, অৰুণাচল, নাগালেণ্ড, মণিপুৰত CAB জাপি দিব পৰা নাই৷ ইনাৰ লাইন পাৰ্মিট আছে কাৰণে সেইবোৰ ৰাজ্যত কোনেও মাটি কিনিব নোৱাৰে৷ BJP–এ আঁভুৱা ভাৰিছে অসমক৷’

গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ মাজেৰে প্ৰতিবাদৰ বাবে আহিব নোৱাৰিলে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে৷ তেওঁৰ সৎ সাহস থাকিব লাগিছিল বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ–ছাত্ৰীৰ সৈতে মুখামুখি হ’বলৈ৷ CAB যদি ভালেই বুজাব লাগিছিল বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ–ছাত্ৰীক। এইদৰে ক’লে প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।

নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক প্ৰসংগত অগপৰ স্থিতিক লৈ গগৈয়ে কয় যে অগপৰ স্থিতি অতি লাজলগা৷ CABক লৈ স্থিতি স্পষ্ট কৰিব পৰা নাই ক্ষমতাৰ লোভত৷ অসম সাহিত্য সভাৰ স্থিতিও দুৰ্ভাগ্যজনক৷ সাহিত্য সভাই নাভাবিব যে তেওঁলোকেই অসমৰ মালিক বুলি৷ আজি সাহিত্য সভাই সবল ভূমিকা ল’ব লাগিছিল বুলিও কয় তৰুণ গগৈয়ে।

NEWS18 অসম সকলো খবৰ সকলোতকৈ আগত। প্ৰতি মুহূৰ্তৰ খবৰ পাবলৈ YouTube Facebook আৰু Twitter ত আমাক ফল’ কৰক।

 
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি