মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» অসম

»Sarbananda Sonowal : আকৌ দিল্লীৰ ৰাজনীতিলৈ উভতিব নেকি প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল? সোণোৱালক কি প্ৰস্তাৱ কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বৰ? সোণোৱালেও কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বক জনাইছে মনৰ কথা।

Sarbananda Sonowal : আকৌ দিল্লীৰ ৰাজনীতিলৈ উভতিব নেকি প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল? সোণোৱালক কি প্ৰস্তাৱ কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বৰ? সোণোৱালেও কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বক জনাইছে মনৰ কথা।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 28, 2021, 6:58 PM IST
Sarbananda Sonowal : আকৌ দিল্লীৰ ৰাজনীতিলৈ উভতিব নেকি প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল? সোণোৱালক কি প্ৰস্তাৱ কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বৰ? সোণোৱালেও কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বক জনাইছে মনৰ কথা।
ৰাজ্য সভাৰ আসন এখন খালী আছে ৷ সেইখনৰ কথাটোও আছে : দিলীপ শইকীয়া

ৰাজ্য সভাৰ আসন এখন খালী আছে ৷ সেইখনৰ কথাটোও আছে : দিলীপ শইকীয়া

  • Share this:
প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালক সন্মানজনক ভাৱে পদবীত অধিস্থিত কৰাৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বই ইতিমধ্যে বহুবাৰ তেওঁৰ সৈতে আলোচনা কৰিছে ৷ যথা সময়ত তেওঁক সন্মাজনক পদত অধিস্থিত কৰিব কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বই ৷ এই কথা শুকুৰবাৰেে সদৰি কৰে লোকসভাৰ সাংসদ দিলীপ শইকীয়াই ৷

এইক্ষেত্ৰত প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালেও নিজৰ মনৰ কথা কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বক জনাইছে বুলি কয় দিলীপ শইকীয়াই ৷ সেই হিচাপত কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্বই চূড়ান্ত সিদ্ধান্তত চীল-মোহৰ মাৰিব ৷

শইকীয়াই লগতে কয় যে ৰাজ্য সভাৰ আসন এখন খালী আছে ৷ সেইখনৰ কথাটোও আছে ৷ বিষয়বোৰ কেন্দ্ৰীয় নেতৃত্ব আৰু প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে আলোচনা কৰি সিদ্ধান্ত ল'ব ৷
Published by: Manjumoni Borah
First published: May 28, 2021, 6:58 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি