உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • বৰপেটাৰ কয়াকুছি বজাৰত বৰপেটা জিলা প্ৰশাসনৰ বৃহৎ উচ্ছেদ অভিযান, ভাঙি পেলোৱা হ’ব ২৪৩খন দোকান

    বৰপেটাৰ কয়াকুছি বজাৰত বৰপেটা জিলা প্ৰশাসনৰ বৃহৎ উচ্ছেদ অভিযান, ভাঙি পেলোৱা হ’ব ২৪৩খন দোকান

    ছিগনেচাৰ আঁচনিৰ অধীনত বজাৰখনত ১০ কোটি টকা ব্যয় সাপেক্ষে বজাৰ গৃহ নিৰ্মাণ আঁচনিৰ বাবেই বজাৰখনত এনেদৰে চলিল উচ্ছেদ অভিযান৷

    ছিগনেচাৰ আঁচনিৰ অধীনত বজাৰখনত ১০ কোটি টকা ব্যয় সাপেক্ষে বজাৰ গৃহ নিৰ্মাণ আঁচনিৰ বাবেই বজাৰখনত এনেদৰে চলিল উচ্ছেদ অভিযান৷

    ছিগনেচাৰ আঁচনিৰ অধীনত বজাৰখনত ১০ কোটি টকা ব্যয় সাপেক্ষে বজাৰ গৃহ নিৰ্মাণ আঁচনিৰ বাবেই বজাৰখনত এনেদৰে চলিল উচ্ছেদ অভিযান৷

    • Share this:
    বৰপেটাৰ (Barpeta) কয়াকুছি বজাৰত বৰপেটা জিলা প্ৰশাসনৰ বৃহৎ উচ্ছেদ অভিযান৷ সৰুক্ষেত্ৰী সমষ্টিৰ কয়াকুছি বজাৰৰ ২৪৩টা দোকান গৃহত চলিল এক্সকেভেটৰ৷ বৰপেটাৰ অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত নৱজিৎ পাঠকৰ নেতৃত্বত জিলা প্ৰশাসনৰ বিষয়া, আৰক্ষী, চিআৰপিএফৰ বৃহৎ দল লৈ বজাৰখনত উচ্ছেদ অভিযান চলায় প্ৰশাসনে৷ তিনিখনকৈ এক্সকেভেটৰ লগাই এফালৰ পৰা ভাঙি পেলোৱা হয় বজাৰখনত চৰকাৰী ভূমিত থকা দোকানসমূহ৷

    ছিগনেচাৰ আঁচনিৰ অধীনত বজাৰখনত ১০ কোটি টকা ব্যয় সাপেক্ষে বজাৰ গৃহ নিৰ্মাণ আঁচনিৰ বাবেই বজাৰখনত এনেদৰে চলিল উচ্ছেদ অভিযান৷ বজাৰখনৰ চৰকাৰী ভূমিত ব্যৱসায় চলাই থকা দোকানীসকলক বজাৰৰ মাটি মুকলি কৰি দিবলৈ জিলা প্ৰশাসনে দিয়া নিৰ্দেশ পালন নকৰাৰ বাবেই আজি এক্সকেভেটৰ লগাই বজাৰখনৰ ২৪৩খনকৈ দোকান ভাঙি পেলায় জিলা প্ৰশাসনে৷

    ইপিনে, উচ্ছেদ অভিযানৰ মাজতে ৰাইজৰ দল আৰু বাওপন্থী দলৰ দুগৰাকী নেতাক আৰক্ষীয়ে থানালৈ মাতি নি বহুৱাই ৰাখিছে৷ ৰাইজৰ দল আৰু বাওপন্থী দলৰ নেতাদুগৰাকীক আটক কৰা হোৱা নাই যদিও উচ্ছেদ কাৰ্যৰ প্ৰতিবাদৰ ভয়তে এইদৰে নেতা দুগৰাকীক কয়াকুছি থানাত বহুৱাই ৰাখিছে আৰক্ষীয়ে৷ আজিৰ উক্ত উচ্ছেদৰ ঘটনাক লৈ ব্যৱসায়ীসকলে অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে আৰু তেওঁলোকে যাতে বজাৰ গৃহৰ আৱণ্টন লাভ কৰে তাৰ দাবী জনাইছে৷
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: