• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • আই নৈৰ পাৰত খহনীয়াত ক্ষতিগ্ৰস্তৰ হাহাকাৰ। যোৱা বছৰ ভঙা মথাউৰি আজিও সম্পূৰ্ণ নোহোৱাত আতংকত ৰাইজ।

আই নৈৰ পাৰত খহনীয়াত ক্ষতিগ্ৰস্তৰ হাহাকাৰ। যোৱা বছৰ ভঙা মথাউৰি আজিও সম্পূৰ্ণ নোহোৱাত আতংকত ৰাইজ।

 আইনৈৰ ভঙা মথাউৰীৰ আধা অংশ বৰ্তমানলৈ উন্মুক্ত হৈ আছে। নিৰ্মিয়মান মথাউৰি অৰ্ধসমাপ্ত হৈ থকাৰ ফলত পূৰ্বৰ তুলনাত অধিক ভয়ংকৰ পৰিস্থিতি হোৱাৰ শংকা৷  

আইনৈৰ ভঙা মথাউৰীৰ আধা অংশ বৰ্তমানলৈ উন্মুক্ত হৈ আছে। নিৰ্মিয়মান মথাউৰি অৰ্ধসমাপ্ত হৈ থকাৰ ফলত পূৰ্বৰ তুলনাত অধিক ভয়ংকৰ পৰিস্থিতি হোৱাৰ শংকা৷  

আইনৈৰ ভঙা মথাউৰীৰ আধা অংশ বৰ্তমানলৈ উন্মুক্ত হৈ আছে। নিৰ্মিয়মান মথাউৰি অৰ্ধসমাপ্ত হৈ থকাৰ ফলত পূৰ্বৰ তুলনাত অধিক ভয়ংকৰ পৰিস্থিতি হোৱাৰ শংকা৷  

  • Share this:
জল সম্পদ মন্ত্ৰী পিয়ুষ হাজৰিকাই নৈপৰীয়া ৰাইজৰ সুৰক্ষাৰ স্বাৰ্থত বাৰিষাৰ পূৰ্বে মথাউৰি নিৰ্মাণৰ কাম সম্পূৰ্ণ কৰাৰ আশ্বাস প্ৰদান কৰি আহিছে।এনে সময়তে বঙাইগাঁৱত সম্প্ৰতি ভয় -শংকাৰ মাজত দিন অতিবাহিত কৰিবলগীয়া হৈছে হাজাৰ হাজাৰ লোকে ৷

বিগত বৰ্ষত বঙাইগাঁৱৰ গৰাইমাৰী পঞ্চায়তৰ কেইবাখনো গাঁৱত আই নৈৰ প্ৰলয়ংকৰী বান -খহনীয়াই তাণ্ডৱ সৃষ্টি কৰাৰ পিছত এইবাৰ বাৰিষা অহাৰ লগে লগে শংকিত হৈ পৰিছে হাজাৰ হাজাৰ লোক ৷ আই নৈৰ ভঙা মথাউৰীৰ আধা অংশ  বৰ্তমানলৈ উন্মুক্ত হৈ থকৰ  উপৰিও নিৰ্মিয়মান মথাউৰি অৰ্ধসমাপ্ত হৈ থকাৰ ফলত পূৰ্ৱৰ তুলনাত অধিক ভয়ংকৰ পৰিস্থিতিৰ  শংকা ব্যক্ত কৰিছে স্থানীয় ৰাইজে ৷

বিগত বানে  ধ্বংস লীলা চলোৱাৰ পিছত তদানীন্তন মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল আৰু জল সম্পদ মন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তই অঞ্চলটো পৰিদৰ্শন কৰি প্ৰতিৰোধ মুলক ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ আশ্বাস প্ৰদান কৰিছিল ৷ কিন্তু ৰাইজক আশ্বস্ত কৰিব পৰা ধৰনে বৰ্তমানলৈ অঞ্চলটোত সুৰক্ষাৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা নহ’ল ৷ গৃহহীন বহু পৰিয়ালে আজিও পথৰ ওপৰত নতুবা ৰাজহুৱা স্থানত দুৰ্বিসহ জীৱন যাপন কৰি আছে ৷

আগন্তুক বাৰিষাৰ পূৰ্ৱে নৈখন ভেটা দিব পৰাকৈ কাৰ্যব্যৱস্থা গ্ৰহণ নকৰিলে বৃহত্তৰ অঞ্চলটো নৈখনৰ বুকুত নিচিহ্ন হৈ পৰাটো নিশ্চিত হৈ পৰিছে ৷ বৃহত্তৰ অঞ্চলটো ৰক্ষাৰ বাবে বাৰিষাৰ পূৰ্ৱে উপযুক্ত পদক্ষে গ্ৰহণৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্তবিশ্ব শৰ্মা নেতৃত্বাধীন ৰাজ্য চৰকাৰখনক স্থানীয় ৰাইজে আহ্বান জনাইছে ৷
Published by:Manjumoni Borah
First published: