உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • assam
    • »
    • শ্ৰম অনুজ্ঞাপত্ৰৰ নামত শ্ৰম আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ত চলিছে ধনৰ গোপন লেনদেন! কেমেৰাত বন্দী ধন সংগ্ৰহৰ দৃশ্য...

    শ্ৰম অনুজ্ঞাপত্ৰৰ নামত শ্ৰম আয়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ত চলিছে ধনৰ গোপন লেনদেন! কেমেৰাত বন্দী ধন সংগ্ৰহৰ দৃশ্য...

    মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দুনীতিৰ বিৰুদ্ধে যিমানেই শূন্য সহনশীলতাৰ কথা কৈছে, সিমানেই একাংশ চৰকাৰী বিষয়াৰ বাঢ়িছে লোভ। যেন ধন নহ'লে কামেই নকৰে কাৰ্যালয়ত ৷

    মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দুনীতিৰ বিৰুদ্ধে যিমানেই শূন্য সহনশীলতাৰ কথা কৈছে, সিমানেই একাংশ চৰকাৰী বিষয়াৰ বাঢ়িছে লোভ। যেন ধন নহ'লে কামেই নকৰে কাৰ্যালয়ত ৷

    মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দুনীতিৰ বিৰুদ্ধে যিমানেই শূন্য সহনশীলতাৰ কথা কৈছে, সিমানেই একাংশ চৰকাৰী বিষয়াৰ বাঢ়িছে লোভ। যেন ধন নহ'লে কামেই নকৰে কাৰ্যালয়ত ৷

    • Share this:
    মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই দুনীতিৰ বিৰুদ্ধে যিমানেই শূন্য সহনশীলতাৰ কথা কৈছে, সিমানেই একাংশ চৰকাৰী বিষয়াৰ বাঢ়িছে লোভ। যেন ধন নহ'লে কামেই নকৰে কাৰ্যালয়ত ৷ কিছুদিন পূৰ্বে এজন ব্যক্তিয়ে শ্ৰম অনুজ্ঞাপত্ৰৰ বাবে আহি লগ পাইছিল শোণিত দাস নামৰ এগৰাকী কৰ্মচাৰীক।

    অভিযোগ মতে শোণিত দাসে শ্ৰম অনুজ্ঞাপত্ৰৰ বাবদ ব্যক্তিজনৰ পৰা বিচাৰিছিল ৭ হাজাৰ টকা ৷ এখন শ্ৰম অনুজ্ঞাপত্ৰৰ উলিয়াব বাবে চৰকাৰী খৰচ হয় ৩,২০০টকা ৷ কিন্তু একোখনকৈ শ্ৰম অনুজ্ঞাপত্ৰৰ বাবদ শোণিত দাসে ৭ হাজাৰ টকা বিচাৰিছিল বুলি দাবী কৰিছে ভুক্তভোগীয়ে।

    শোণিত দাসে বিচৰা ধন কাৰ্যালয়ত দিবলৈ আহি ব্যক্তিগৰাকীয়ে নিজৰ গোপন মোবাইলত বন্দী কৰি লৈছিল ধন লোৱাৰ সমগ্ৰ দৃশ্যাংশ ৷ অভিযোগ মতে, শোণিত দাসে বিচৰা ধন নাপালে অনুজ্ঞাপত্ৰ লাভ কৰাৰ পৰা বঞ্চিত হ'বলগীয়া হয় আবেদনকাৰী ৷

    প্ৰশ্ন উঠিছে কাৰ্যালয়ৰ ভিতৰতে এগৰাকী উচ্চ বৰ্গৰ সহায়কে কি সাহসত অনুজ্ঞাপত্ৰৰ নামত খুলিছে মুকলি বজাৰ ? বাতৰি সম্প্ৰচাৰৰ পিছত শোণিত দাসৰ বিৰুদ্ধে কি ব্যৱস্থা লয় সেয়া লক্ষ্যণীয় হ'ব।
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: