• Home
  • »
  • News
  • »
  • assam
  • »
  • ২৮ অক্টোবৰৰ পৰা ৩০ অক্টোবৰলৈ অসমৰ এইখন জিলাৰ এইসমূহ স্থানত ‘ড্ৰাই ডে’

২৮ অক্টোবৰৰ পৰা ৩০ অক্টোবৰলৈ অসমৰ এইখন জিলাৰ এইসমূহ স্থানত ‘ড্ৰাই ডে’

'ড্ৰাই ডে'ত সকলোধৰণৰ বিলাতী সুৰাৰ বিপণী, দেশীয় সুৰাৰ বিপণী, পণ্যাগাৰ আদি বন্ধ থাকিব৷ সুৰা বা আন নিচাজাতীয় সামগ্ৰী মজুত ৰখা, বিক্ৰী কৰা, বিতৰণ কৰাত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে৷

'ড্ৰাই ডে'ত সকলোধৰণৰ বিলাতী সুৰাৰ বিপণী, দেশীয় সুৰাৰ বিপণী, পণ্যাগাৰ আদি বন্ধ থাকিব৷ সুৰা বা আন নিচাজাতীয় সামগ্ৰী মজুত ৰখা, বিক্ৰী কৰা, বিতৰণ কৰাত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে৷

'ড্ৰাই ডে'ত সকলোধৰণৰ বিলাতী সুৰাৰ বিপণী, দেশীয় সুৰাৰ বিপণী, পণ্যাগাৰ আদি বন্ধ থাকিব৷ সুৰা বা আন নিচাজাতীয় সামগ্ৰী মজুত ৰখা, বিক্ৰী কৰা, বিতৰণ কৰাত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে৷

  • Share this:
গোসাইগাঁও বিধানসভা সমষ্টিত অহা ৩০ অক্টোবৰত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া উপ-নিৰ্বাচন উপলক্ষে ধুবুৰী জিলাৰ ছটোগুমা, চাগলীয়া, হালাকুৰা, আগমনি, গোলকগঞ্জ, নালিয়া, তামাৰহাট আদি অঞ্চলত ২৮ অক্টোবৰৰ সন্ধিয়া ৫ বজাৰ পৰা ৩০ অক্টোবৰৰ সন্ধিয়া ৫ বজালৈ ৪৮ ঘণ্টাৰ বাবে এক নিৰ্দেশযোগে 'ড্ৰাই ডে' ঘোষণা কৰিছে ধুবুৰী জিলা দণ্ডাধীশ অন্বামুথন এম পিয়ে৷

আনহাতে, ভোটগণনাৰ দিনা অৰ্থাৎ ২ নৱেম্বৰত ভোটগণনা প্ৰক্ৰিয়া অন্ত নপৰা পৰ্যন্ত 'ড্ৰাই ডে' অব্যহত থাকিব বুলি নিৰ্দেশটোত কোৱা হৈছে৷ 'ড্ৰাই ডে'ত সকলোধৰণৰ বিলাতী সুৰাৰ বিপণী, দেশীয় সুৰাৰ বিপণী, পণ্যাগাৰ আদি বন্ধ থাকিব৷ সুৰা বা আন নিচাজাতীয় সামগ্ৰী মজুত ৰখা, বিক্ৰী কৰা, বিতৰণ কৰাত নিষেধাজ্ঞা আৰোপ কৰা হৈছে৷ এই নিৰ্দেশ অমান্য কৰোতাক অসম আবকাৰী আইন আৰু বিধিমতে শাস্তি বিহা হ'ব বুলি নিৰ্দেশটোত উল্লেখ কৰা হৈছে৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: